Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tip na víkend: Růžová a rudá na Konopišti. Žhavá Carmen a Růžové slavnosti

Redakce

Redakce

29. 6. 2011

První červencový víkend na zámku Konopiště je plný akcí. Přijďte si poslechnout operu Carmen nebo navštivte nedělní Růžové slavnosti v Růžové zahradě!

FOTO: zámek Konopiště

zámek Konopiště, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Pokud se chystáte na výlet na zámek Konopiště, můžete prohlídku spojit se sobotním večerním představením v Přírodním divadle, kde se představí Státní opera Praha s operou G. Bizeta Carmen. V hlavních rolích uvidíte Andreu Kalivodovou, Tomáše Černého, Vratislava Kříže, Jitku Burgetovou, dirigentem je Jan Chalupecký a režisérem Martin Otava. Večer bude moderovat Martin Dejdar.

FOTO: Zámek Konopiště

Zámek Konopiště, Zdroj: archiv npu.cz

Zámek Konopiště založil (původně jako hrad) pravděpodobně pražský biskup Tobiáš z Benešova kolem roku 1294. Poté přešlo do rukou Šternberků. V průběhu 17. – 19. století se v držení Konopiště vystřídalo několik šlechtických rodů.

V barokní rezidenci byl proměněn v 18. století Vrtbovými z Vrtby a v roce 1887 koupil zámek František Ferdinand d´Este. Arcivévoda přestavěl zámek v historizujícím stylu, okolí proměnil v krajinářský park a založil Růžovou zahradu se skleníky. V roce 1921 převzal Konopiště československý stát a zámek i s parkem byl zpřístupněn veřejnosti.

Na neděli, 3. července je přichystána akce Růžová slavnost v Růžové zahradě od 13:00 do 17:00. Vystoupí folková skupina Strašlivá podívaná, dále uvidíte módní přehlídku svatebních šatů a historických kostýmů, pro děti jsou připraveny pohádky a hry. Dále můžete vidět ukázku tai-chi nebo vazby květin. Zdarma si prohlédnete skleník a ochutnáte speciality kuchařů.

Akce a vstupné:

Carmen (2. července od 20:00): 300 Kč 500 Kč a 700 Kč

Růžová slavnost (3. července od 13:00): dospělý 120 Kč, zvýhodněné 80 Kč, rodinné 300 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na víkend: Růžová a rudá na Konopišti. Žhavá Carmen a Růžové slavnosti