Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tip na víkend: Moravský kras zahajuje sezonu pochodem mimozemšťanů!

Redakce

Redakce

1. 4. 2011

Jaro už klepe na dveře a přípravy na hradech, zámcích a dalších kulturních památkách jsou na spadnutí. I Moravský kras se připravuje a zve na tradiční pochod do černohorského pivovaru.

FOTO: Pivovar Černá Hora

Areál pivovaru bude svědkem největší koncentrace vesmírných turistů v ČR, Zdroj: pivovarcernahora.cz

Chutný mok, dobrá muzika a nálada.To vše doprovází tradiční akce měst Blansko, Boskovice a pivovaru Černá hora, která má však pro turisty každou sezonu vždy něco navíc. Doprovází ji netradiční „šílené“ překvapení. Na slavnostní zahájení turistické sezony, které proběhne 3. dubna, jsou vedle pozemšťanů zváni také mimozemšťané.

Pěšky nebo na kole máte možnost vystartovat z Blanska nebo Boskovic. Vybrat si můžete z několika tras různé obtížnosti a délky. Všechny cesty však mají jeden cíl, a tím je pivovar Černá Hora. Zde bude pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program, kterému bude předcházet slavnostní zahájení turistické sezony se symbolickým zakrojením prvního letošního turistického salámu.

Návštěvníci se mohou těšit  na vystoupení skupiny Prakl, kreslířskou show malíře a karikaturisty Lubomíra Vaňka nebo na loutkové představení pohádkové pověsti regionu Boskovicka.

Nesmírná Odyssea do hvězdné dálky

„Sčítání všech vesmírných turistů.“ Tak zní letošní podtext akce a zároveň také pokus o nový český rekord v netradiční disciplíně. Účastnit se mohou jak incomingoví, tak outgoingoví vesmírní turisté. Cílem je nashromáždit na uzavřeném nádvoří pivovaru Černá Hora v jednom okamžiku co nejvíce vesmírných turistů.

Kdo jsou vlastně vesmírní turisté?

Vesmírná turistika je fenoménem vzdálené budoucnosti. Její rozvoj díky akcím, jako je pochod do černohorského pivovaru, však vnímáme již dnes. Vesmírná turistika se dělí do dvou skupin: incomingová vesmírná turistika a outgoingová vesmírná turistika.

Incomingový (příjezdový) vesmírný turista

Jedná se o návštěvníky z dalekých planet, kteří putují z vesmíru na Zemi. Jejich unikátností jsou létající talíře.

Outgoingový (výjezdový) vesmírný turista

Pozemšťan, který cestuje ze Země do vesmíru. Jeho originálním prvkem na cestách je bezesporu raketa.

Každý návštěvník z jiné planety s sebou musí mít vlastní talíř – porcelánový, frisbee, papírový. Stejně jako každý turista ze Země musí přiletět ve vlastní raketě – tenisová, model kosmické rakety.

Možnosti jsou neomezené, nejlepší nápad samozřejmě získává speciální uznání a ocenění. K docílení nejlepšího efektu jsou vítány také módní intergalaktické kostýmy a stylový vzhled.

FOTO: Jeskyně Lidomorna, Moravský kras

Jeskyně, ponorné řeky, bělostné skály vystihují Moravský kras nejlépe, Foto: Jana Koplová, Topzine.cz

A kde se tento nápad vzal? Jde o pouhou recesi nebo událost hlubšího významu? Moravský kras je turisticky lákavou destinací plnou přírodních a historicko-kulturních skvostů. Cílem této akce je však představit tuto destinaci také ve světle multikulturní zábavy, která chytne návštěvníky z domova, ciziny i vzdálených světů. Touto akcí bude také projevena pocta Kašparu Krásovi Blanenskému.

Kašpar Krása Blanenský

Divadelní ochotník, první úspěšný podnikatel v oblasti cestovního ruchu v regionu Moravský kras a okolí, propagátor Blanenska, jenž se v roce 1902 při své legendární cestě do Francie měl zúčastnit natáčení filmu G. Meliése Cesta na měsíc, kde údajně ztvárnil jednoho z bájných obyvatel Měsíce.

Kdy: 3. dubna

Zahájení pochodu: 8:00  a 10:00 na zámku Blansko

Možné trasy:

Hořice – Jedle – Černá Hora (9 kilometrů)
Blansko zámek – Hořice – Jedle – Černá Hora (12 kilometrů)
Blansko zámek – Bukovec – Milonice – Újezd u Černé Hory – Lubě – Žernovník – Černá Hora (25 kilometrů)

Místo slavnostního zahájení: areál černohorského pivovaru

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na víkend: Moravský kras zahajuje sezonu pochodem mimozemšťanů!