Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tip na víkend: Matějská pouť 2011 je v plném proudu. Užijte si nové atrakce

Šárka Braumová

Šárka Braumová

25. 3. 2011

Matějská pouť patří k nejoblíbenějším akcím jara. Vůně cukrové vaty a sladkého popcornu, papírové růže a perníková srdce. Ale nebyla by to správná Matějská bez kolotočů a atrakcí. Na které se letos svezete vy?

FOTO: Matějská pouť

Matějská pouť je plná atrakcí, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Již tradičně se i tento rok otevřely brány Holešovického výstaviště, aby přivítaly nedočkavé milovníky atrakcí a perníkových srdcí. Na prostranství výstaviště je postaveno přes 100 atrakcí. Vybrat si můžete od dětských, přes strašidelné hrady a oblíbené autodromy až po adrenalinové atrakce, na které se mnozí neodvažují ani pohlédnout. Vše je doplněno nadmírou zvukových efektů, přes které je občas těžké slyšet vlastního slova.

Dne 4. dubna proběhne v rámci Matějské pouti akce „Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů“. Akce je pro všechny zdravotně postižené návštěvníky zdarma.

Na Matějské pouti budete mít k dispozici šest nových atrakcí. Patří mezi ně King cirkus, Snow jet či panoramatické kino. Nechybí ani tradiční atrakce jako autodrom, horská dráha nebo ruské kolo, ze kterého budete mít na všechno pěkný výhled.

Pokud se rádi bojíte, vyzkoušejte strašidelný dům, ve kterém na vás čekají nejen obyčejné figury strašidel, upírů a jiných příšer, ale i lidé v převlecích. Hororový efekt zaručen!

FOTO: Matějská pouť

Na výběr máte mnoho druhů atrakcí

Historie Matějské pouti

První konání Matějské pouti je datováno už v roce 1595. Stala se oblíbeným symbolem jara nejen v Praze, ale i v Evropě. Od roku 1963 se pouť pořádá na Výstavišti v Holešovicích. Pojmenována je po svatém Matějovi, ochránci řemeslníků, cukrářů a kovářů.

Neodmyslitelnou součástí Matějské pouti jsou sladkosti. Perníková srdce, turecký med, cukrová vata, želé a další laskominy. Jen těžko se odolává. Při návštěvě neopomeňte ani střelnici. Využijte zde pravidlo upilovaných poutních vzduchovek – čím více budete mířit mimo, tím větší máte šanci zasáhnout cíl.

Matějská pouť

Kde: Výstaviště v Holešovicích, Praha
Kdy: od 5. března do 25. dubna
Otevírací doba: od úterý do pátku 14:00 – 21:00, víkendy a svátky 10:00 – 22:00
Vstup: víkend 25 korun, úterý až pátek 10 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na víkend: Matějská pouť 2011 je v plném proudu. Užijte si nové atrakce