Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Tip na dámské kalhoty, které jsou stylové

FOTO: Turecké kalhotyVytahané tepláky s rozkrokem až u kolen? Proč ne! Dnešní móda nemá meze, a tak přicházejí jako výstřelek letošního léta sultánky – široké nabrané kalhoty s rozkrokem visícím hodně nízko. Jsou ale setsakramentsky pohodlné, ležérní a odlišné.

FOTO: Turecké kalhoty

Turecké kalhoty, Zdroj: H&M.com, Foto: Peter Gehrke (1.), Hasse Nielsen (3.)

Turecké kalhoty, harémové kalhoty, sultánky, hammer pants, balloon pants, parachute pants – mnoho označení pro jedny gaťky, které si podmanily svět. Vypadají jako zbrusu nový trend módního průmyslu, jenž vzešel z hlav návrhářů nedávno, ale nejsou jím. Inspirace módou z minulosti je zřejmě nekonečná, a tak se nápady vesele oprašují, opětně používají a poupravují.

Módní trh může za tyto kalhoty poděkovat tureckým a indickým tradičním oděvům. A také rapperovi, bavičovi a tanečníkovi MC Hammerovi, který v pozdních 80. letech zvýšil jejich popularitu. Jistě si všichni vzpomenete na jeho píseň „U Can’t Touch This“ a klip, ve kterém tyto kalhoty přímo září.

Ralph Lauren, Chloé, Ralph Lauren, Zdroj: thesupermelon.com

Návrháři nám je v novém předělu představují již od roku 2008. Však jak je z letošního roku zřejmé, jejich obliba a společenská připravenost nastala až nyní.

Milované i nenáviděné

Některé z nás jimi opovrhují, protože je pokládají za oděv nepřípustný, neboť deformují obraz ženské siluety, kterou nám úzké džíny tak dokonale vytvářejí. A pokládají je za oděv, jenž si mohou dovolit jen vysoké a štíhlé ženy. Některé je mají v oblibě, protože podlehli jejich praktičnosti, komfortnosti a vytříbenému stylu, do něhož zapadají.

Turecké (harémové) kalhoty různých módních značek, Zdroj: thesupermelon.com

Turecké kalhoty se prodávají v mnoha provedeních, verzích, materiálech a barvách. Proto si na své přijde opravdu každá z vás. Elegantnější dámy nechť volí provedení: obepnuté boky a široké nohavice. Sportovnější a odvážnější typy mohou sáhnout po těch s hodně volným sedem a obepnutím od kolene níž. Však záleží na vás, nabízí se opravdu široká škála, ze které se dají najít takové, které vám, vaší postavě i vašemu stylu jistě zalichotí. Hledejte, vybírejte a zkoušejte, občasná změna neuškodí. I dámy silnějších postav, řasení a správně zvolený střih dokážou divy.

Jak je nosit?

Kalhoty jsou sami o sobě dosti výrazným prvkem oděvu, proto to se svrškem nijak extra nepřehánějte, tím nemám na mysli barevnost, ale styl, nijak extra rafinovaný. Představte si turecké kalhoty jako řasenou sukni, k ní byste si také nevzali další objemný neforemní kousek. Tyto kalhoty velice ladí s upnutým topem, volnějším tričkem, tílkem a krátkou bundou i svetříkem. Boty na podpatku vřele doporučuji, neboť sultánky opticky zkracují nohy, např. nějaké sandálky. Jinač můžete vyzkoušet gladiátorky i žabky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na dámské kalhoty, které jsou stylové