×
TOPZINE.cz

Tim Burton bude mít animovanou filmovou poctu s hlasem Sarumana

Ať už jako Dracula, hrabě Dooku nebo Saruman, Christopher Lee se nesmazatelně vryl do paměti mnohým filmovým divákům. Nyní je tu pro něj další role, tentokrát si v ní ale vystačí pouze se svým hlasem.

FOTO: Sir Christopher Lee
Christopher Lee – hororová legenda, Saruman a teď i vypravěč, Zdroj: youtube.com

Chystaný šestiminutový snímek je jakousi parafrází na Burtonův stejně dlouhý film z roku 1982 s názvem Vincent. Ten líčí příběh malého Vincenta vzhlížejícího ke svému vzoru – hororové legendě Vincentu Pricovi, který onen film také převyprávěl.

Nyní, téměř o 30 let později, přichází snímek Tim. Jeho hlavní postavou je Tim Tood, jehož hrdinou není nikdo jiný než samotný Tim Burton. Tentokrát svůj hlas filmu propůjčil právě sir Christopher Lee, tedy další hororová legenda.

Režisérem krátkometrážního snímku je Brian Joseph Ochab a hlavním cílem je především ocenit Tima Burtona a jeho práci.

Christopher Lee byl z nápadu nadšený. S Timem Burtonem spolupracoval na několika filmech (Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta, Alenka v říši divů a další) a stali se z nich přátelé. O celém projektu Lee řekl: „Myslím, že to bude provedeno nádherným způsobem a že Tim bude velmi potěšen.“ A my doufejme, že nejen on.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..