Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Thrashfest 2011 nabídne Praze brazilské řezníky Sepulturu

Anna Malá

Anna Malá

13. 10. 2011

foto SepulturaPražské Holešovice přivítají náruč samotného ďábla v podobě Trashfestu. Letos se můžeme těšit na legendární brazilskou Sepulturu, německé Destruction, americké Heathen a také Exodus, headlinery loňského ročníku.

Sepultura Zdroj: metal-archives.com

V prostorách Kulturního centra Vltavská se 1. prosince roztřesou stěny a podlahy pod náporem ostrých kytarových riffů, neskutečně rychlých bubnů a ďábelského řevu zpěváků z různých koutů světa. A na co všechno se tedy letos můžeme těšit?

Rodáci z USA, Heathen a Exodus, patří mezi zakladatele samotného žánru. Svůj um začaly kapely rozvíjet v 80. letech minulého století v Bay Area v San Francisku. V těchto místech také začala tvořit legendární Metallica. Na Trashfestu zazní skladby skupiny Exodus z alb Pleasure of the Flesh, Fabulous Disaster a ze snad nejznámějšího Bonded by Blood. Od Heathen uslyšíme pecky z Breaking the Silence a Victims of Deception.

Vstupenky na Trashfest 2011 zakoupíte za 600 korun online

Dalším z hvězdných účinkujících jsou němečtí trasheři Destruction. Tato kapela patří do tzv. Velké trojky německého trashe, k níž se řadí i Kreator a Sodom. Prvního prosince uslyšíme jejich tvorbu z alb Internal Overkill, Sentence of Overkill a nepochybně zazní i něco z nejnovějšího alba Day of Reckoning.

Čtěte také: Killfest 2011 přivezl do Brna pořádnou dávku thrash metalu

Na nejvyšším stupínku letošního Trashfestu ale  stojí brazilská čtyřka zvaná Sepultura. Toto seskupení se už několik desítek let řadí mezi nejvlivnější metalové kapely a svou pozici si zuby nehty drží. Metalovou hudbu ovlivnili především alby Arise z roku 1991 a Chaos A.D. z roku 1993. K těmto dvěma deskám se přidají ještě písně z novinky Kairos a metalový fanda se může tetelit blahem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Thrashfest 2011 nabídne Praze brazilské řezníky Sepulturu