Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Thrashfest 2010: předčasné Vánoce pro všechny milovníky trashmetalu

Anna Malá

Anna Malá

21. 11. 2010

!VSTUPENKY!Ve čtvrtek 2. prosince to bude v pražských Holešovicích v bývalých Elektrických podnicích pořádně vřít. Do České republiky totiž zavítá putovní festival Thrashfest. Čtyři thrashmetalové kapely z různých zemí zde představí svá aktuální CD nebo DVD.

Post hlavní kapely zabírají němečtí Kreator. Skupina se dala dohromady v roce 1982 a společně s kapelami Destruction a Sodom tvoří nejznámější a nejstabilnější jádro německé thrashmetalové scény. Jejich show vždy stojí za to a jejich aktuální album, Hordes of Chaos, je stále jedním z vrcholů celé jejich dlouhé tvorby.

Jako druzí vystoupí kalifornští Exodus. Nedávno vydaná deska, Exhibit B: The Human Condition, byla oceněna jako nejlepší thrashmetalové album roku. Kapela vznikla roku 1980 v Bay Area a za těch třicet let se v ní vystřídalo mnoho talentovaných muzikantů.

Vstupenky na Thrashfest 2010 můžete zakoupit za 590 korun on-line zde.

Další bandou v pořadí jsou prakticky sousedi Exodus, Death Angel, již nám pod stromeček naservírují svůj zbrusu nový počin, DVD Sonic German Beatdown – Live in Germany. Jejich zatím poslední studiové album, Relentless Retribution, sklízí úspěch jak u kritiky, tak i u fanoušků.

A jako poslední se představí řečtí Suicidal Angels. Jejich debutové album nazvané Sanctify The Darkness se překvapivě dostalo mezi velmi úspěšné metalové počiny za poslední léta a skupina je rozhodně velmi dobrým spoluhráčem ostatním hvězdám, jež na Trashfest zahrají.

Thrashfest 2010 se odehraje 2. prosince v Kulturním centru Vltavská od19:00 hod. Pokud vás tato nabídka zlákala, vstupenky můžete zakoupit online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Thrashfest 2010: předčasné Vánoce pro všechny milovníky trashmetalu