Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Therion míří do Prahy se svým symfonickým metalem

Redakce

Redakce

17. 11. 2010

!VSTUPENKY!V pátek 26. listopadu 2010 vystoupí v holešovickém Kulturním centru Vltavská světová špička symfonického metalu Therion. Švédská kapela poctí po několika letech české publikum v rámci turné na podporu zbrusu nového alba Sitra Ahra a přiveze si k tomu i zajímavý support.

Metalová stálice Therion ze Stockholmu, Zdroj: megatherion.com

Od poslední návštěvy stockholmského variabilního uskupení Therion v Česku uplynuly téměř tři roky. Naposledy vystoupilo toto dítko Christophera Johanssona v pražském klubu Roxy při příležitosti oslav dvacetileté existence kapely. Tehdy oblažili klub narvaný k prasknutí tříhodinovým koncertem k aktuálnímu albu Ghotic Kaballah. Druhou část vystoupení tvořilo kompletně odehrané album Theli, které je pro svou symfonickou povahu považováno za přelomové.

Vstupenky na koncert skupiny Therion můžete koupit on-line zde.

Kapela je na scéně od roku 1987 a deska Sitra Ahra představuje již třinácté plnohodnotné album v diskografii. Od temných počátků, kdy hlavní mozek Johansson obklopen kolotočem hudebníků produkoval surový progresivní death metal, prošla kapela rozličným spektrem hudebních žánrů. Po death metalových albech …Of Darkness a Beyond Sanctorum a až heavy metalových úletech se tvorba kapely ustálila na rozmáchlých epických skladbách s mocnou podporou orchestru a složitými hudebními aranžemi.

Během třiadvaceti let existence se z Therion stala opravdová legenda, v jejíchž řadách se vystřídaly desítky a desítky interpretů včetně bývalé zpěvačky Cradle of Filth Sarah Jezebel Devy nebo bývalého člena Dimmu Borgir Snowyho Shawa.

Ze skladeb hraných na živo se můžou fanoušci těšit jak na nové kousky tak na kultovní skladby jako The Blood Of Kingu, Lemuria či To Mega Therion. O řádné rozehřátí publika se pak postarají dvě zajímavá severská uskupení. První jsou mladí progresivní metaláci Leprous z Norska, kteří mají na kontě dvě CD, na nichž se pohybují od akustického rocku až po tvrdý metal. Po Leprous vystoupí stylově spříznění Švédi Loch Vostok.

Začátek akce založené především na progresivním metalu je ohlášen na osmou hodinu večerní a vstupenky lze koupit on-line zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Therion míří do Prahy se svým symfonickým metalem