Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Yardbirds se vrátí do Prahy. Zahrají i v Ústí nad Labem!

Martin Peška

Martin Peška

15. 8. 2009

the-yardbirdsBritská rocková skupina The Yardbirds, která navštívila hlavní město České republiky v roce 2007, chystá na konec října nové vystoupení. Ve složení Andy Mitchell (zpěv a harmonika), Ben King (kytara), Chris Dreja (kytara), David Smale (baskytara) a Jim McCarty (bicí) se vrátí 22. října do pražské Retro Music Hall.

V Retro Music Hall se konal minulý koncert The Yardbirds v Praze, tehdy 7. října. Je tomu tedy téměř přesně dva roky, kdy měli čeští fanoušci možnost britskou kapelu spatřit na živo. Letos navíc svou návštěvou poctí také příznivce v Ústí nad Labem, kde zahrají 23. října v Národním domě.

Zpěvák a baskytarista John Idan do Česka nepřijede, navíc v květnu příštího roku má definitivně skupinu opustit. Místo Johna už v The Yardbirds působí dva noví členové.

For Your Love od The Yardbirds na YouTube

„Prvním je Andy Mitchell, velmi schopný zpěvák a imponující hráč na akustickou kytaru, který je nyní novým hlavním vokálem. Hraje také na harmoniku a obohacuje tak originální zvuk kapely. Druhým je David Smale, brilantní baskytarista nové generace. Přináší tak nové fascinující nápady do rytmické sekce,“ uvedla za organizátory koncertů v Česku Lucie Bartošová.

The Yardbirds bývají považováni za průkopníky kytarových inovací 60. let. Svou kariéru v této formaci začínali také rockoví kytaristi Eric Clapton, Jeff Beck a Jimmy Page. Ovlivnili řadu muzikantů od rocku přes psychedelic music až po heavy metal. Do širšího povědomí se dostali v září 1963, kdy jako stálá kapela nahradili v proslulém Crawdaddy Club v té době stoupající hvězdu britského rock’n’rollu Rolling Stones.

Pražský koncert v roce 2007 byl vyprodán. Aktuálně byly nasazeny vstupenky do předprodejních sítí Ticketpro a Ticketportal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Yardbirds se vrátí do Prahy. Zahrají i v Ústí nad Labem!