Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The xx se představí na koncertě v Praze. Britské trio přijede v květnu

Redakce

Redakce

13. 3. 2013

Britská elektronická formace The xx vydala loni v září nové album. To nyní propagují na turné, v rámci něhož zahrají také 16. května v Praze.

Aktuální album kapely Zdroj: thexx.info

Aktuální album kapely Zdroj: thexx.info

„Jeden učitel ze školy nás vychvaluje do nebes, a přitom nás nikdy neučil. To člověka trochu naštve. Nikdo si nás tehdy ani nevšiml – i když možná právě tohle nám svým způsobem pomohlo,“ popisují Oliver Sim a Romy Madley-Croft, co je nakoplo k založení The xx.

Kapela se do Prahy vrací podruhé, po čtyřech letech. V roce 2009 se poprvé v Česku představili ve strahovském klubu 007. Nejvěrnější fanoušci si možná ještě pamatují, tentokrát se ale rozhodli potěšit svou návštěvou větší množství lidí a i právě proto zvolili prostor trochu větší – velký sál Lucerny.

Líbí se i Rihanně

Původně britské duo vzniklo v roce 2005 v londýnské čtvrti Wandsworth. Založili ho čtyři studenti Elliott School. V 2009 kapelu opustil Baria Qureshi. Ještě před tím stihli nahrát debutovou desku Xx, která byla velmi vřele přijata hudební kritikou. Dokonce se umístila v seznamu nejlepších alb roku známého magazínu Rolling Stone.

Pro zajímavost, pokud vám přijde skladba Drunk on Love od Rihanny nějak podobná s hudbou The xx, je vše v pořádku. Zpěvačka si totiž do svého songu vypůjčila od londýnské trojice část písně Intro.

Do dnešní doby kapela stihla získat ještě několik dalších ocenění, kterým jednoznačně vévodí BRIT Award 2011. Loni v červnu uvedla singl Angels, který oznamoval brzký příchod nové desky nazvané Coexist. Ta vyšla 5. září téhož roku.

Vstupenky jsou v prodeji za cenu 720 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The xx se představí na koncertě v Praze. Britské trio přijede v květnu