Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Wombats v Praze potvrdili status skvělé klubové kapely

Marie Baladová

Marie Baladová

29. 11. 2011

V Praze není úplně obvyklé vyrazit na poctivou britskou klubovku. The Wombats dopřáli tento luxus Lucerna Music Baru, který 27. listopadu nabídl stylový hudební zážitek všem vyznavačům britského indie rocku.

The Wombats, Zdroj: oficiální stránky kapely

Dlouhá fronta u vstupu, vymóděná indie mládež, velké modré plátno, které viselo za pódiem už v létě na Rock for People. Tak to v Lucerna Music Baru vypadalo na začátku večera. Dlouhá jízda nabitá hitovkami, šílející indie mládež a tři mávající zpocení Britové odcházející ze scény. Tak vypadal konec večera.

Klubové prostředí The Wombats prostě sluší

The Wombats jsou jméno, které se v hudebním světě přetřásá poslední rok opravdu často. Jsou indie, jsou to bohémové a mají talent. Jako spousta dalších. Mají písničky, které jsou chytlavé a ne vlezlé. Mají také obsahově zajímavé a dobře zapamatovatelné texty (bylo víc jak překvapující slyšet české publikum suverénně zpívat dobrou většinu skladeb). To ale ještě nezaručuje rozvášněný dav pod pódiem.

Na již zmiňovaném Rock for People dokázali, že naživo hrát umí. Co jim ale dodalo v Praze takové kouzlo bylyklubové prostředí, atmosféra a síla okamžiku. To jim sedí úplně stejně jako v jejich vidoeklipech a posouvá to jejich koncerty do další dimenze. Jakoby se Lucerna v ten večer ani nenacházela v Čechách. Na tolik nenucené sebejistoty v hudebním projevu a profesionality v jednom člověk v klubech tak často nenarazí.

This Modern Glitch

Koncert otevřeli skladbou Our Perfect Disease, zahráli většinu aktuálního alba This Modern Glitch, pochválili Prahu, zavzpomínali na Rock for People a nakonec publikum nenechali moc dlouho vyřvávat o přídavek. Když zahráli poslední skladbu Let´s Dance to Joy Division, možná si spousta lidí vlastně i oddychla, protože po hodině a půl přestali skákat a ječet.

I výběr předkapely je hoden chvály, norští Team Me byli mladí, hezcí, nápadití, hraví a úderní zároveň. Jen ta jejich zpěvačka tam místy se svým nepřítomným výrazem malinko nezapadala. Jinak to byl velice příjemný indie, možná skoro až pop. Příjemné také byl fakt, že vše šlo podle programu a žádné prodlevy se nekonaly, jak bývá dost často zvykem

Je jen dobře, že se do Čech dostávají kapely velkých jmen, ale malých pódií. A ještě lepší je to, že je umíme takhle skvěle ocenit. The Wombats jsou jednoduše muzikanti, kteří předvádějí to nejlepší, ať hrají na Glastonbury nebo v klubu v Praze. A tyhle bouřlivé koncerty si prostě zaslouží.

The Wombats

27.11.2011
Praha, Lucerna Music Bar

Délka koncertu: 150 minut

+ klubové prostředí
+
žádné časové prodlevy
+
atmosféra

fronta u šatny

Hodnocení: 100%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Wombats v Praze potvrdili status skvělé klubové kapely