The Who chystají k padesátinám rozlučkové turné. Dočkáme se jich v ČR?

Britští The Who oznámili, že k oslavě 50. výročí vzniku kapely uspořádají své závěrečné větší turné. Během něj plánují zavítat do míst, kde v minulosti nehráli buďto vůbec, anebo jen zřídka.

FOTO: The Who
The Who. | Zdroj: Oficiální stránky kapely

„Turné to bude sice poslední, chceme jím ale důstojně a trochu netradičně završit padesát let našeho fungování,“ prozradil kytarista kapely Pete Townshend britskému večerníku Evening Standart. „Na světě totiž existuje spoustu míst, kde jsme nehráli – láká nás třeba východní Evropa, ale i mnohé další destinace, kde naše písničky lidé třeba ani neslyšeli.“

The Who tak potvrdili spekulace, které se kolem jejich znovuobnovení vyrojily poté, co se k podobnému kroku uchýlili jejich souputníci z Rolling Stones. Konkrétní data a místa zastávek dosud kapela nezveřejnila, čeští fanoušci však i nadále mohou v koncert v následujících dvou letech doufat.

Londýnští The Who, kteří prosluli divokým pojetím svých show, vznikli v roce 1964. Z původní sestavy ve skupině zbývají už jen Townshend a zpěvák Roger Daltrey. Basista John Entwistle zemřel v roce 2002 na selhání srdce, zatímco bubeník Keith Moon se předávkoval sedativy, které mu měly pomoci se závislostí na alkoholu.

The Who chystají k padesátinám rozlučkové turné. Dočkáme se jich v ČR?
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*