Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The White Stripes se vrátí. Ale tentokrát jen do dětských pokojíčků

Standa Kafka

Standa Kafka

4. 4. 2013

Celá řada písniček amerických The White Stripes zřejmě bude brzy znít v dětských pokojíčcích po celé Británii a nejen tam. Americká společnost Rockabye Baby totiž počátkem května vydá na britských ostrovech předělávku songů The White Stripes určenou k uspávání dětí.

FOTO: The White Stripes

The White Stripes, Zdroj: oficiální stránky kapely

Rockabye Baby už má s podobnými předělávkami celou řadu zkušeností. Vydala totiž ukolébavky takových interpretů jako třeba Muse, Foo Fighters, Aerosmith, Queen, The Beatles, Radiohead nebo Coldplay. Celkem je na trhu přes padesát jejich alb. Předělávky The White Stripes ale budou teprve druhými, které vyjdou v Británii, první tu vyšly covery Blur.

Neobvyklý zvuk

Ukolébavkové verze údajně mají stejnou energii jako originální nahrávky, jenom jsou prostě trochu klidnější. Ani kytara plus zpěv Jacka Whitea, ani bubny Meg prý neztrácejí nic ze svého kouzla ve spojení se zvonky a dřevěnými paličkami. My v redakci jsme si poslechli několik ukázek z předchozích alb Rockaybe Baby na oficiálním myspace a je pravda, že originály podle předělávek většinou poznat jdou, ale to je tak všechno, takže raději zůstaneme u původních verzí písniček.

The White Stripes předloni oficiálně ukončili svou činnost, celkem stihli vydat šest studiových nahrávek, jeden živák, čtrnáct videoklipů a 26 singlů. Všechna jejich poslední tři alba získala cenu Grammy za nejlepší alternativní hudbu. Za album ukolébavek na ně asi žádná cena nečeká.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The White Stripes se vrátí. Ale tentokrát jen do dětských pokojíčků