Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Veronicas: Hádej, která z nich je Veronica!

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

1. 1. 2010

Veronicas-600x338

Slečnám z The Veronicas se daří cokoliv, na co sáhnou. Alba se dobře prodávají a obsahují hity, samy si píší písničky, kolekce módního oblečení nese jejich jméno… každé holce jako by se splnil dětský sen. Ale co vězí za skvěle postupující kariérou holek, které před koncertem svačí gumídky a red bull, a která z nich je vlastně ta Veronica?

The Veronicas, Zdroj: fanpop.com

The Veronicas, Zdroj: fanpop.com

Na první otázku odpověď nemám, snad na ni částečně odpovím v následujících řádcích, snad je to trocha štěstí a hodně píle. A druhá odpověď zní: Žádná.

Dvojčata Jessica a Lisa Origliasso se narodila italsko-australským rodičům a už od mládí účinkovala v různých  show a seriálech, kde vypilovala svůj talent. K 18. narozeninám dostala o minutu starší Jessica svou první kytaru a hvězdná kariéra mohla pokračovat hudebním směrem. Společně s kamarádkami založila děvčata skupinu Teal, která experimentovala s nejrůznějšími zvuky a žánry. Jejich tehdejší hit Baby It’s Over se docela ujal v okolí Brisbane.

A proč teda The Veronicas?

Když v roce 2004 zakládaly skupinu, potřebovaly pro ni příhodný název. „Přemýšlely jsme nad tím dlouho. Chtěly jsme použít dívčí jméno, ale nechtěly jsme být The Jesses. Bylo nám jasné, že ta věc s dvojčaty je už docela profláklá,“ uvádí Jess a Lisa dodává: „Nechtěly jsme si říkat ani The Lisas. Když jsme pak sledovaly film Heathers, kde se v jednu chvíli Christian Slater ptá Winony Ryder, jestli je Heather a ona odpovídá: ‚Ne, jsem Veronica,‘ shodly jsme se. Veronica byla takové jedinečné pískle s vlastním názorem.“

The Veronicas nemají rády, když jsou nazývány dívčím duem: „Nechceme být pop duo, ve kterém dvě holky zpívají o vztazích. Máme všechno, co by měla mít rocková skupina,“ tvrdí Lisa, která má post zpěvačky. Jess kromě zpěvu hraje na kytaru. Další členové skupiny jsou baskytarista Mike Sherman, kytarista Jungle George a u bicích Vik Foxx.

Zdroj: lovely-veronicas.com

Skupina The Veronicas, Zdroj: lovely-veronicas.com

V roce 2004 byl konečně jejich talent odhalen. Spolupracovaly s odborníky, kteří se podíleli například na kariéře Avril Lavigne, Britney Spears, Madonny či P!nk, a vytvořily přibližně padesát písní, mezi něž patří i All About Us, které můžete znát z repertoáru ruských t.A.T.u, či Faded z alba Perfect Day zpěvačky CASCADA.

Hned první album The Secret Life of… z roku 2005 dosáhlo v domovské Austrálii druhé příčky a stalo se čtyřnásobně platinovým. Témata, která si holky vybírají, nejsou vůbec těžká na pochopení, jsou přiměřená věku, vzezření i prostředí, ve které odhadujete, že se pohybují, takže jste jim schopni každé slovo spolknout i s navijákem. Snad proto obletěl singl 4ever nejen Austrálii, ale i celý svět, a to i přes to, že za oceánem měl premiéru až po čtyřech letech od jeho prvního vydání. Možná mu i trochu vypomohl film Super Náhradník (She’s the Man) s Amandou Bynes a Channingem Tatumem v hlavních rolích.

Zlaté album Hook Me Up, které vyšlo koncem roku 2007, lehce změnilo a vyvinulo styl. The Veronicas zlehka odložily původní pop punkový kabát a ovlivněny Los Angeleskými kapelami vydaly se vstříc electro-pop-rocku. Hity jako Hook Me Up, Untouched nebo Take Me on The Floor slavily ve světě úspěch.

Módní kolekce The Veronicas pro Target, Zdroj lovely-veronicas.com

Módní kolekce The Veronicas pro Target, Zdroj: lovely-veronicas.com

V příštím roce se můžete těšit na nové album, na kterém poslední dobou dvojčata pracují. Za zmínku také určitě stojí řada módního oblečení The Veronicas, která existuje od roku 2007, pro značku Target. Lisa a Jess jsou navíc tvářemi Choice Calvin Klein a vlasové kosmetiky nu:u. Inspiraci pro psaní písní nacházejí v experimentování se životem, láskou a všemi těmi věcmi okolo. Muzika jim přináší to, co milují. Mohou žít svůj sen každým dnem. A kdyby vyhrály v loterii, koupily by si Johnnyho Deppa

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Veronicas: Hádej, která z nich je Veronica!