Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Truth Is Out There: Naše fanynky jsou ve skrytu duše nymfomanky

Pět nadšenců se rozhodlo spojit své kapely a přenést to nejlepší z obou do jednoho projektu pod názvem The Truth Is Out There. Vznikla z toho unikátní směsice hardcoru s prvky elektroniky, která se těší stále větší oblibě.

FOTO: The Truth Is Out There

The Truth Is Out There, Zdroj: bandzone.cz

Že mají Hanzi, Ponče, Kraťas a Marek slušně našlápnuto, potvrzuje nejen návštěvnost jejich Bandzone profilu, ale taky série skvěle odehraných koncertů mimo jiné i v pražské Lucerně či na loňském Rock for People. Exkluzivně pro naše čtenáře prozradili novinky o chystaném EP, jestli si někdy lezou na nervy a jak to mají s těmi Enter Shikari.

 Co vás inspirovalo k založení kapely?

Úplně na začátku před mnoha lety to byla bezesporu chuť tvořit vlastní muziku, posouvat své hranice možností a rozvíjet se v něčem, co nás neuvěřitelně baví. Založení TTIOT však byl již jen prachsprostý a zoufalý pokus, jak se ještě před třicítkou a s funkčním vercajkem dostat fanynkám pod sukně. A nebylo nám to nic platné, tak se alespoň snažíme dělat dobrou muziku.

Kam byste se jako kapela zaškatulkovali?

Neradi se někam škatulkujem, ale když už to musí být, tak je to někde mezi metalcorem a Michalem Davidem. Říkáme tomu TranceCore.

Jaké jsou vaše záliby, kromě hudby?

Kromě hudby a tedy i kromě koncertů? To je zapeklitá otázka, nicméně všichni máme rádi večírky s přáteli, cestování, poznávání nových věcí. To vše však nejčastěji zažíváme při koncertech, takže je to s tou hudbou stejně dost propojené.

Jinak každý máme něco. Mara má motorku, Kraťas sportuje a sere ho, že není skokan na lyžích. S Hanzim dělali zimní plavání. No a Ponče, to je indián a má rád čundry.

Často spolu trávíte čas, ať už při koncertech nebo ve studiu. Netrpíte ponorkou?

Většina jsme spolu již opravdu dlouho, ještě za slavných dob Psychic Dependence a Pipi-Dupu, ale s ponorkou jsme nikdy problém neměli. Jo, čas od času někomu bouchnou nervy a vyprudí, ale většinou je to kvůli kokotině, kterou jsme schopni si rychle vyjasnit. Nejlepší prevence proti ponorce je však prdění v autě při cestě na koncerty. Jak začne někdo prudit, pustíš do placu za dva kousky a hned je o dobrou náladu postaráno.

Se kterou kapelou by jste si chtěli v budoucnu zahrát?

Nejlépe s nějakou hodně známou, např. Bring Me the Horizon, ti nás teď hodně baví! Z českých hlavně s Hentai Corporation, Shadow Area, The Fall Of Ghostface a podobně.

Máte nějaké své rituály předtím, než jdete na stage?

Jasně. Postavíme se do kolečka, plácneme si a jen tak z plna hrdla zařveme. Nejspíš to není nic originálního, ale nás to baví.

Lidé často porovnávají váš styl hudby s Enter Shikari. Vadí vám tahle přirovnání?

Naopak. ES je velká kapela, před kterou máme respekt a bezesporu naši muziku ovlivnila. Navíc by se dalo říci, že ES jsou průkopníkem tohoto stylu a podobných kapel zase tolik není, takže se vlastně ani nedivíme. Na druhou stranu ten, kdo po prvním poslechu suše prohlásí, že jsme jako kopírka ES, neposlouchal pořádně.

Jaké máte s kapelou do budoucna plány?

Priorit je několik, postupně by to bylo asi takto: dokončit desku, natočit klip a vycestovat do zahraničí po boku nějaké známější kapely. Přece jen v ČR jsou nejkrásnější holky, ale většina se s námi již nebaví a manažer preferuje Japonky.

Hanzi, už se ti někdy stalo, že bys zapomněl text?

Jo, skoro pokaždé aspoň něco vypadne. České anglonegramotné publikum to většinou nepozná, ale trochu se děsím zahraničních koncertů. Hlavní je nenechat se rozhodit, vždycky můžeš říct, že jsi to změnil ne asi.

Prozraďte, jaká nejšílenější věc se vám přihodila na koncertě?

Když pominem pár perliček z koncertů, jako když kytarista zapadl mezi svůj box a činelové stojany a nemohl se dostat ven, basákovi při prohozu uletěla basa nebo hromadná párty s fanoušky na pódiu, tak naše koncerty probíhají celkem dle plánů a na tu naši nejšílenější věc ještě asi čekáme. Nicméně šíleností z následných afterparty je více než dost, prvním panákem absintu počínaje, hromadnou koupelí jako vystřiženou z německého gay porna konče.

Zatím jste natočili klip k písni Bounce. Plánujete v blízké době něco podobného?

Klip, jak jsme již zmínili, plánujeme brzy, ale po předchozích zkušenostech vám žádný termín neprozradíme, ať to potom nevypadá, že jsme neschopní.

Využíváte někdy to, že hrajete v kapele, při balení holek?

Ono spíš je to tak, že toho využívají hlavně holky. Hrajou si na fanynky, aby zakryly to, že jsou normální nymfomanky!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Truth Is Out There: Naše fanynky jsou ve skrytu duše nymfomanky