Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Tap Tap zvou na benefiční koncert ve Státní opeře

Redakce

Redakce

2. 12. 2010

!FOTOGALERIE!Netradiční prostředí mateřské školy si zvolili pořadatelé Mikulášského koncertu The Tap Tap ve Státní opeře pro tiskovou konferenci, konanou 1. prosince 2010. Koncert je benefiční akcí a výtěžek poslouží k vybavení vzdělávacího centra STUDEO, pro rozvoj mladých lidí se zdravotním postižením.

Antonín Novotný a Xindl-X na tiskové konferenci

Antonín Novotný a Xindl-X na tiskové konferenci, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Podle slov ředitele státní opery, Olivera Dohnányiho, je o tento koncert velký zájem a je téměř vyprodán. Pro tento účel bude speciálně upraven vstup do Státní opery pro vozíčkáře a demontována některá sedadla.

Na koncert nás osobně pozvali vtipný moderátor Ladislav Angelovič a zakladatel a kapelník v jedné osobě Šimon Ornest. Hudební skupina studentů s tělesným postižením The Tap Tap si pro koncert pořádaný 6. prosince 2010 pozvala také zajímavé hosty. Můžeme se těšit na bratry Ebenovy, Kamila Střihavku, Dana Bártu, Davida Kollera, Ondřeje Hejmu, Tomáše Hanáka, Jiřího Holzmanna, Janu Augustinovou, Xindla X, Kláru Vytiskovou a mnoho dalších.

Přímé přenosy na televizní obrazovce a internetu

Dvouhodinový koncert, který začíná už v 18 hodin, bude přímým přenosem přenášet i Česká televize a internetové stránky Českého rozhlasu. Na tiskové konferenci jsme se díky telemostu spojili i se zrakově postiženým, teprve dvanáctiletým Petrem Hudcem, který s The Tap Tap vystoupí poprvé jako hostující hráč na klávesy.

A protože koncert bude mikulášský, nechyběl ani specialista na čerty, Antonín Novotný. S dětmi z mateřské školy v Masné ulici v Praze si povídal nejen o nich, ale i o muzice a jejich vztahu k ní. Díky tomu měla celá tato akce svoji specifickou atmosféru, spojenou spoluprací studentů s tělesným handicapem, dětí, známých osobností a médií.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/tk_the_tap_tap_01_12_2010/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Tap Tap zvou na benefiční koncert ve Státní opeře