Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Subways: Jedna z hvězd na festivalu Rock For People 2010

!Speciál!V úterý 6. července vystoupí tato indie-rocková kapela na českém festivalu Rock for People. The Subways pochází, stejně jako další headlineři festivalu Prodigy, Morcheeba nebo Muse, z britských ostrovů. Na kontě mají dvě alba, debut Young for Eternity z roku 2005 a All or Nothing z roku 2008.

The Subways v Praze, Zdroj: Topzine.cz

Před sedmi lety si zpěvák a kytarista Bill Lunn se svojí přítelkyní, zpěvačkou a baskytaristkou Charlotte Cooper, řekli, že založí kapelu. Přibrali mezi sebe ještě bubeníka Joshe Morgana a vybrali si název Plapytus. Po tom, co vyhráli soutěž talentů na festivalu v Glastonbury v roce 2004, se vydali natočit debutové album s názvem Young for Eternity a vykročili vstříc úspěchům i v zahraničí.

>>> Skupina The Subways zahraje na festivalu Rock for People (3. až 6. července). Kupujte vstupenky za 1 675 korun zde <<<

S uznáním od kapel Oasis nebo Foo Fighters objeli největší britské festivaly a později se dostali na koncertní šňůru například po Japonsku, Americe, Austrálii a Francii. Všechny koncerty na domácí půdě byly vyprodané během prvních minut.

Kvůli neustálému cestování zpěvák Bill Lunn onemocněl a byl nucen podstoupit operaci uzlin. Osud kapely visel na vlásku. Charlotte trpěla depresí a protože jí chyběly koncerty, začala se věnovat hudbě z pohledu DJ’s. Bratr Billa a bubeník Josh v jedné osobě tuto skutečnost záměrně ignoroval, snažil se na to nemyslet a plánoval dál budoucnost kapely.

Když se Bill Lunn konečně uzdravil, odjeli The Subways do Los Angeles natáčet nové album. Kombinací frustrace z Billovy nemoci, nových vlivů kapel jako Death Cab for Cutie nebo Refused a mimořádného producenta Butche Viga (Nirvana, Smashing Pumpinks) natočili druhé album All or Nothing. Deska si hodně bere z předchozího alba, ale zároveň The Subways pokračují dále. Na albu najdeme vše od jemnějších kytarovek (Move to Newlyn) po ostřejší tóny (Shake! Shake!).

Ještě jako náctiletí nasbírali The Subways více zkušeností než leckteré jiné kapely. V Česku vystoupili již dvakrát, poprvé na českém Woodstocku, Trutnov Open Air Festivalu v roce 2008, podruhé letos v dubnu v pražském Lucerna Music Baru, kde jim předskokana dělali nadějní čeští Rara Avis. Teď už budeme počítat jen dny do Rock for People, kde vystoupí společně s dalšími britskými hvězdami. Lístky na festival jsou v prodeji online zde.

Více o kapelách na Rock for People si přečtěte ve speciálu magazínu Topzine.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Subways: Jedna z hvězd na festivalu Rock For People 2010