Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Strokes vydají v březnu nové album

Redakce

Redakce

2. 2. 2011

FOTO: StrokesDlouho očekávané čtvrté album jedné z nejzásadnějších indie rockových skupin posledních deseti let spatří světlo světa 22. března. Deska ponese název Angels a jako úvodní single bude vypuštěn Under Cover of Darkness.

FOTO: Strokes

The Strokes, Zdroj: youtube.com

Angels je první počin kapely od roku 2006, kdy The Strokes vydali First Impressions of Earth. Na desce se bude vyjímat 10 skladeb, z nichž Life Is Simple jako jediná vznikala ještě pod dohledem producenta Joea Chiccarella. Zbytek alba nahrála kapela pod vlastním vedením ve studiu kytaristy Alberta Hammonda, Jr.

Album vznikalo téměř dva roky, což je podle Nicka Valensiho nejspíš tím, že se na skládání písní podíleli poprvé všichni členové, jak uvedl pro magazín Rolling Stone. Nicméně doufá, že zrození dalšího alba bude trvat kratší dobu než 5 let.

V rozhovoru s Myspace Music Nick uvedl: „Už je jedno, jak dobrá ta deska je, jak moc jsme na ní pracovali nebo jak ji máme rádi, i tak nesplní očekávání fanoušků a hudebních kritků. Jen proto, že mezi posledním vydaným albem a Angels byla pět let pauza.“ A doplnil, že pokud by interval mezi alby byl třeba jen dva roky, mohlo by to dopadnout mnohem lépe.

Doufejme, že obavy Nicka Valensiho se nesplní a The Strokes v nás rozproudí krev, jak to už dokázali v minulosti.

Tracklist:

Machu Picchu
Under Cover of Darkness
Two Kinds of Happiness
You’re So Right
Taken For A Fool
Games
Call Me Back
Gratisfaction
Metabolism
Life Is Simple In The Moonlight

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Strokes vydají v březnu nové album