Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Sounds. Švédské indie experimentátory miluje i Quentin Tarantino

Redakce

Redakce

20. 2. 2012

!Profil!Zajímá vás, co mají společného David Grohl, Quentin Tarantino a Britney Spears? Všichni se hrdě hlásí k fanouškům švédských indie rockových The Sounds, kteří 22. února vystoupí v Praze. 

FOTO: Švédští The Sounds.

Švédští The Sounds Zdroj: the-sounds.com

The Sounds jsou kometou na evropském hudebním nebi a úspěchy slaví po celém světě. Na kontě mají čtyři desky, rozjeté evropské turné a nasazené aktuální singly v hitparádách. Tahle ostřílená pětice je momentálně zkrátka k nezastavení.

Zpátky do minulosti

Celé to začalo kamarádstvím dvou zakládajících členů Félixe Rodrígueze a Johana Bengtssona, kteří postupně přibrali další spolužáky coby budoucí spoluhráče – bubeníka Fredrika Blonda a zpěvačku Maju Ivarsson. Na posledního příchozivšího člena, Jespera Anderberga, náhodou narazili na festivale Hultsfred. Název skupiny vznikl až během jejího působení, kdy ta správná myšlenka na pojmenování The Sounds přišla při návštěvě Londýna.

Debut s názvem Living in America v roce 2002 na sebe nenechal dlouho čekat a na domácí půdě získal švédské Grammy za nejlepší album. Název desky dokonale předpověděl budoucnost a tak si stockholmská pětice vyšlapala cestu rovnou na pódia ve Spojených Státech.

Švédský sen

Kapela se na nějaký čas uhnízdila ve Státech, a aby pohádka o tom, jak malá neznámá kapela ze severu Evropy prorazila za oceánem, byla kompletní, po úspěchu s albem následovalo turné čítající 300 koncertů s kapelami Foo Fighters, The Strokes, Mando Diao či Panic! At the Disco.

Hudebně-videoklipoví znalci si možná vybaví Davida Grohla vystupujícího ve videu k singlu Times Like These v červeném tričku právě s nápisem The Sounds.

FOTO: The Sounds vystoupí 22.2. v pražském LMB.

Kapela The Sounds u nás vystoupí 22. února v LMB

Nejčerstvější počin z loňského roku nese název Something To Die For a The Sounds se ho rozhodli natočit i produkovat zcela sami. Kapela usoudila, že se zná navzájem nejlíp a že přesně ví, co chce, tak proč najímat producenta.

Estetickou třešničkou na dortu je samotná charismatická zpěvačka Maja Ivarsson, pravidelně médii zařazovaná do žebříčků krásy.

The Sounds se nechali slyšet, že konečně našli ten svůj správný sound, po kterém od prvopočátků prahli. A rozdíl to od těch původních věcí je opravdu markantní. To můžete posudit už tuto středu 22. února, kdy kapela dorazí do pražského Lucerna Music Baru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Sounds. Švédské indie experimentátory miluje i Quentin Tarantino