Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

The Social Network a Facebook: Co mají společného? Vůbec nic!

Redakce

Redakce

4. 9. 2010

O fenoménu zvaném Facebook slyšel snad každý. Je až neuvěřitelné, kolik uživatelů je zaregistrovaných právě na této sociální síti. A nyní se FB dočká kromě milionů fanoušků i svého vlastního filmu. Má ale The Social Network vůbec něco společného s touto sociální sítí?

Mark Zuckerberg, Zdroj: premiere.com

Na snímek režiséra Davida Finchera The Social Network se můžeme těšit již 1. října, respektive česká premiéra nás čeká v listopadu. I přesto byl film několika lidem už promítnut a mezi ně patří dva významní zástupci Facebooku, prezident Cheryl Sandberg a šéf pro komunikaci Elliot Schrage. A že by je film nějak extra nadchl, to se říct nedá.

Není ani divu, protože ztvárnění Marka Zuckerberga jako podvodníka a zakladatele sociálního softwaru pro získání více přátel, a to zejména dívek, je trochu pobuřující. Pokud se tedy divíte, že jste na sociální sítí Facebook ještě nezahlédli žádnou reklamu na film The Social Network, mělo by vám být už jasné, že ani neuvidíte.

The Social Network, Zdroj: netdna-cdn.com

Facebook zakázal na své síti jakoukoli propagaci a vedení se ke snímku nechce vůbec nijak hlásit, dokonce ho označil za fikci. A nyní tajně doufá, že film bude lidmi přehlížen. Tím si ale nejsem tak jistá, protože přes 200 milionů registrovaných uživatelů mluví za vše a je jasné, že většina z nich bude chtít zjistit, jak to s jejich závislostí vlastně všechno začalo. Teď už je to ale jen na vás, čemu po zhlédnutí The Social Network uvěříte a čemu ne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Social Network a Facebook: Co mají společného? Vůbec nic!