Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Roads vyrážejí na podzimní turné po České republice

Redakce

Redakce

10. 8. 2010

The Roads se příliš neliší od řady mladých začínajících kapel s velkým potenciálem a obroskou snahou prosadit se. Mají však něco navíc. Něco, díky čemuž již několikrát dokázali, že jim se to zkrátka podaří; houževnatost a neutuchající nadšení pro věc.

The Roads, Zdroj: myspace.com

Co se hudebního stylu týče, nedá se přímo říct, že by The Roads přinášeli něco objevného, neotřelého či dokonce originálního. I zde jde o starý osvědčený středoproudový britpop, který neurazí, ale ze židle vás nezvedne. Energie, radost z hudby a nesporné muzikantské schopnosti – ano, nic z toho se kapele upřít nedá. Posluchač se ale stejně nezbaví pocitu, že něco podobného už tady bylo….

To, co ale určitě stojí za zmínku, je způsob, jakým se rozhodli proslavit, nebo minimálně dostat do povědomí hudebního světa. Kapela vznikla na konci roku 2006, ale vzhledem k tomu, že se dlouho nic nedělo, nečekali pánové na to, až je někdo (možná, někdy, …) objeví a vzali situaci do vlastních rukou. A tak se The Roads ve složení Ray Gibson (zpěv, kytara, syntezátor), Šimon Jelínek (zpěv, klávesy), Ondřej Skoumal (zpěv, kytara), Štěpán Drábek (zpěv, bicí) a Ondřej Adam Homola (zpěv, baskytara) přestěhovali do Berlína a začali se živit výhradně svou hudbou. A zdá se, že hvězdy byly koncertování po berlínských klubech nakloněny.

V roce 2009 vydala kapela debutové album, které si pánové natočili ve vlastním studiu, ve vlastní produkci a režii, protože jim zkrátka šlo o pohodu při nahrávání a realizaci jejich nápadů a představ. O správnosti této svérázné a poněkud riskantní cesty svědčí úspěch desky a následné koncertování, tentokrát už i v klubech v ČR.

Rok 2009 byl velmi úspěšný ještě z jednoho důvodu. Skupina vyhrála historicky první ročník soutěže RGM Live Space, díky čemuž The Roads s vydavatelstvím RGM začali spolupracovat. Z této spolupráce se zrodila druhá deska The Witness, kterou skupina pokřtila v březnu 2010 (reportáž si přečtěte zde). České fanoušky této kapely jistě také potěší fakt, že The Roads chystají podzimní turné po ČR. Uvidíme, čím nás tentokrát překvapí.

The Wittness očima redaktora Vlastimila Blažka: „To, jestli má člověk v pořádku krevní oběh, se dá určitě zjistit při poslechu písničky Uncle Jack, která životně důležitou tekutinu v těle přinejmenším dosti rozproudí.“

Celou recenzi si přečtěte zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Roads vyrážejí na podzimní turné po České republice