Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Roads vydali The Witness. Pozor na exekuci!

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

12. 4. 2010

witnessJiž první tóny dají tušit, že půjde o kvalitní muziku. Chvíli pohodička, pak probuzení z letargie a všechny skladby nutící minimálně k pokyvování hlavou. Jednoduše řečeno; The Roads.

The Roads - The Witness, Zdroj: archiv

The Roads - The Witness, Zdroj: archiv

Hned první song, nazvaný stejně jako celé album, The Witness, je chytlavý. Nejen slovy, ale především také díky skvělé hře na všechny nástroje, které kluci z kapely ovládají. Ladně propojené tóny a zpěv v anglickém jazyce jsou pastva pro uši. Není to žádné klišé, když se řekne, že se rodí další skvělá anglicky zpívající kapela pocházející z našich luhů a hájů.

Drtivá většina skladeb je nadprůměrně dobrá. A ve spoustě z nich je do jisté míry podoba s velikány jako byli Beatles či Redhoti. Ale to muzice nevadí, ba naopak.

The Roads, Zdroj:archiv

The Roads, Zdroj: archiv

To, jestli má člověk v pořádku krevní oběh, se dá určitě zjistit při poslechu písničky Uncle Jack, která životně důležitou tekutinu v těle přinejmenším dosti rozproudí. A nejinak tomu je u celého alba. Možná se najde někdo, komu se hudba líbit nebude, jak už to tak bývá, ale spíše dokáže mile překvapit.

Ray Gibson, Šimon Jelínek, Ondřej Skoumal, Štěpán Drábek a Ondřej Adam Homola dali The Roads dohromady roku 2006 a udělali dobře, že nečekali, až jim někdo něco nabídne. Prostě a jednoduše vydali roku 2009 debutovou desku a již o několik měsíců později vyhráli RGM Live Space, což jim zajistilo spolupráci s RGM a vznik tohoto povedeného CD.

Pro toho, kdo očekává strašáka v podobě exekutora je nasnadě říci, aby si raději ukryl tuto desku než svou novou plazmovou TV, protože je možné, že se jednou bude vyvažovat zlatem.

The Roads – The Witness

Vydáno: 2010

Celkový čas: 41:10

Skladby: The Witness, Bells, Neighbours, The Lighthouse Keeper, Uncle Jack, Dragonfly, Why Do Birds Sing?, Halfway House, To Leave Her, Electrice, Wakeful Times, Another Day

Vydalo: RGM Entertainment

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Roads vydali The Witness. Pozor na exekuci!