Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Roads svým rock´n´rollem rozparádili děčínské publikum

Radek Kolínský

Radek Kolínský

14. 6. 2011

Každoročně se v Děčíně uskuteční tolik skvělých akcí, že to někdy až bere dech. V sobotu 11. června v klubu Garage tomu nebylo jinak. Na programu stálo jméno The Roads. Tato česká kapela s britským zpěvákem se pomalu, ale jistě stávají pojmem české indie scény.
foto The Roads

The Roads v LMB, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Parta The Roads všude kde mohla, informovala, aby návštěvníci dorazili ještě před začátkem koncertu, tedy před 22. hodinou. Jednalo se totiž o hodinové vystoupení, což hudebníci dodrželi. Krom tří stolů obklopeným sedícími, zbytek stál a to nejen před pódiem, ale také u baru a na schodech klubu. Jelikož kolem hlediště bylo teplo, někteří přítomní stáli se sklenicí v ruce. Před začátkem se zhasla světla a osvítilo se pódium. Show mohla začít. A taky že ano . O první skladbu se postaral sám zpěvák za pomoci své elektroakustické kytary. V druhé se přidal druhý kytarista a následně zbytek skupiny. Za obě písně byli The Roads odměněni velkým potleskem.

Jinak tomu nebylo ani u dalších songů. Někdy se po nich objevil burácivý aplaus, jindy fanoušci vytleskávali či skákali do vzduchu. Členové skupiny přibližně v polovině koncertu vyzvali na pódium čtyři divačky. Ty si to rovněž užívaly, tancovaly a rovněž se účastnily zpěvu při refrénu. Asi tak sedmá písnička byla věnována Děčínu, který se odvděčil zpěvem spolu se skupinou. Mezi posledními se objevila písnička a to ploužák, který byl se zpěvem odehrán jen na kytaru a klávesy.
Jako závěrečná skladba  zazněla pro mě z neznámého důvodu koleda Narodil se Kristus Pán, jenž se velmi příjemně a s úsměvem na rtech u fanoušků uchytila. Následoval velký aplaus, jenž si The Roads naprosto zasloužili.
Celá hodinka se hezky vířila ve stylu indie rock´n´rollu. Ten umí The Roads naservírovat víc než dobře. A zdejší diváci na ně reagovalo velmi pozitivně. Rovněž si myslím, že titul nejhlučnější publikum město Děčín rozhodně zaslouží. Akce přilákala velké množství lidí, kteří jistě odcházeli s dobrým pocitem.
Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Roads svým rock´n´rollem rozparádili děčínské publikum