Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Roads pokřtili svoje druhé album s velkou parádou!

Redakce

Redakce

1. 4. 2010

The-Roads-600x338Česko-britská kapela The Roads ve středu v pražském Hard Rock Café stylově pokřtila svoje druhé album The Witness. Kluci to rozjeli naplno, zahráli všechny svoje hity a předvedli, i na českou scénu, vtipně laděnou show.

Foto: Tereza Vyhnálková, Topzine.cz

The Roads, Foto: Tereza Vyhnálková, Topzine.cz

The Roads si pro svůj první pražský křest zvolili Hard Rock Café u Staroměstského náměstí, které bylo pro koncert poměrně dostačující. Na přetřes přišlo něco okolo patnácti skladeb a diváci po koncertě vypadali přinejmenším spokojeně. Všechno tedy klukům vyšlo přesně podle plánu.

Kapela zahájila show nečekaně přesně v osm hodin, a to asi svojí nejpopulárnější skladbou Myriad Sound, kterou na konci ještě jednou zopakovala. Během celé show byli kluci rozjetí a působili velmi uvolněně a vtipně. Obzvláště mě zaujalo, jak se mírumilovnými pohledy navzájem podporovali v těžkých částech a hudbu si vzájemně užívali, jako by z nich sama zábava přímo vyzařovala.

Desku pokřtil Pavel Anděl, kterého si kluci vybrali především díky svému účinkování v RGM Live Space, kterou mimochodem také vyhráli. S Pavlem si zkrátka navzájem padli do oka a anděl nové desky byl na světě! Těžko ale říct, jestli byl zrovna Pavel Anděl tím nejlepším, co si kluci mohli vybrat. Nejenže se mu dobré dvě minuty nedařilo otevřít šampaňské, ale ani divácké ohlasy na něj nebyly zcela pozitivní.

Zpěvák Ray se na pódiu slušně vyřádil, několikrát si k tomu dokonce obešel bar a naživo zpíval velmi slušně. Občas byla ale škoda, že si hudbu užíval spíš sám pro sebe, protože se divákům díky svým zavřeným očím úplně nerozdal. Co dodat, mít hlas jako on, taky si ho užívám pro sebe.

The Roads, Foto: Tereza Vyhnálková, Topzine.cz

The Roads, Foto: Tereza Vyhnálková, Topzine.cz

Mezi skutečné mínusy středečního křtu by tedy mohly patřit snad jen drobnosti jako nepromyšleně umístěný bar přímo před pódiem, předražené Hard Rock Café nebo výhradně anglicky mluvící barmani. Nakonec ale všechno proběhlo a nová deska The Witness je přeci jen na světě a řádně pokřťěná! Nyní The Roads vyráží na šňůru, aby druhé album náležitě představili.

TŘI OTÁZKY PRO BUBENÍKA ŠTĚPÁNA

Jaké jsou tvoje čerstvé dojmy z dnešního křtu?
Klub byl kompletně lepší, než jsme čekali. Ozvučení bylo skvělý a všechno nám parádně vyšlo. Navíc jsme to do lidí nádherně prali, takže spokojenost! Doufám, že stejný názor měli i diváci.

Takže jsi rád, že jste křest udělali v Praze a ne v Berlíně?
Jasně! Jsme moc rádi, ale Berlín o to určitě taky neochudíme. Navíc to samý plánujeme i v České Lípě, odkud pochází Šimon a Ondra. V České Lípě byla vlastně celá kapela původně založená, takže tam ten třetí křest prostě musíme udělat (smích).

Jaká je tvoje nejoblíbenější skladba z vašeho nového alba?
To je docela těžká otázka, ale asi Electrica. Na albu je, tuším, osmá a jsou v ní hodně znát bicí, takže je pro mě naprosto ideální.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Roads pokřtili svoje druhé album s velkou parádou!