Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Roads navštívili Lucerna Music Bar. Ray Gibson téměř skákal z pódia

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

4. 2. 2011

foto The Roads!Fotogalerie!Ve čtvrtek 3. února se do Lucerna Music Baru přišli podívat fanoušci pop-rockové muziky v podání stále oblíbenější česko-britské kapely The Roads. I když to tak nejprve nevypadalo, Lucerna Music Bar se celkem slušně zaplnil.

foto The Roads

The Roads, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Do klubu jsme se dostali v osm hodin večer. Dole nebylo zrovna narváno k prasknutí, ale postupně se to měnilo tak, že už v devět hodin bylo až nepříjemně zadýcháno a ti, kteří neodhodili své svršky v šatně, se pomalu ale jistě svlékali.

Apathea v roli předskokanů – to byl skvělý tah. I když ne všechny skladby byly dokonalé, sklidili kluci celkem slušné ovace. Určitě bych rád vyzdvihl především výkony kytaristy a bubeníka. Sebastian a Kristián patřili k tomu lepšímu, co jsme mohli slyšet od devíti do desíti hodin.

Kolem půl desáté se do Apathey začali vměšovat i chlapíci z The Roads. Nejprve Ray Gibson vypomáhal se zpěvem a poté Ondra Homola pokřtil nové CD kapely Apathea, které pak hodil do davu s tím, že ti fanoušci, kteří skandovali nejvíce, si CD určitě raději koupí. Proto desku chytala méně hlučná část Lucerna Music Baru.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_praha_the_roads_3_2_2011_eva_makovkska/]

Konečně se na pódium dostala celá sestava, říkající si The Roads. První skladba Myriad Sounds rozehřála i právě dorazivší opozdilce. Ondra Homola tradičně bavil lidi pod pódiem svým poskakováním v parádně nažehleném kvádru a s motýlem pod krkem tak velkým, že kdyby začal mávat svými křídly, tak unese i samotného Ondru.

Ray Gibson nabádal všechny přítomné ke zpěvu, tleskání, tanci a dokonce se našlo pár natěšenců, včetně mě, kteří doladili atmosféru zapalovači nad hlavou. Jak se shodne spousta lidí, Ray je tahák pro fanynky každým coulem. Jeho upravená tvářička s perfektně načesanými vlasy dostane i leckterého fanouška mužského pohlaví, co teprve přítomné slečny a dámy?

Zřejmě nejsilnější zážitek si všichni přítomní odnášeli ze skladby Hypoxia, při které Ray téměř skákal do rozbouřeného davu. Po pódiu přitom naběhal úctyhodný počet kilometrů, aniž by to bylo znát na jeho hlasovém projevu. Skvěle se také ve čtvrtek večer jevil Šimon Jelínek, který zpěvem doplňoval snad každý song, který zazněl.

V závěru vystoupení pozval Ray na pódium i dvě přítomné slečny, které si mohly s kapelou zazpívat. Hodina a půl ale utekla jako voda a The Roads se po povinném přídavku loučili s Prahou.

Poslední korálek s názvem Lus3 si mohli fanoušci navléknout až nakonec velmi příjemného večera a po půlnoci se vesele proklouzat zledovatělými ulicemi ke svým domovům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Roads navštívili Lucerna Music Bar. Ray Gibson téměř skákal z pódia