Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Roads natáčeli videoklip v Praze

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

2. 9. 2010

Britský zpěvák, česká kapela, bydliště v Německu. Říkáte si, že v tom mají The Roads zmatek? Možná, ale rozhodně nezmatkují v muzice. Tento týden natáčeli videoklip k písničce The Witness v Praze.

Natáčení videoklipu skupiny The Roads, Zdroj: archiv The Roads

Natáčení videoklipu skupiny The Roads, Zdroj: archiv The Roads

Jiné evropské město prý nedodá tak pochmurnou atmosféru, jako to dokáže stověžatá Praha. I proto se rozhodli kluci z The Roads pro natáčení v našem hlavním městě. A také údajně kvůli tomu, že australští kamarádi, Jasper Jones a Alex Smetana, z nichž jeden v klipu hraje a druhý se chopil kamery a střihu, si chtěli projít pražské bary.

Natáčení se rozjelo v neděli. V jedné restauraci na Hradčanech hrála téměř celá kapela kompars. Anežka Rusevová, jedna z ústředních postav klipu, si myslela, že to nejhorší má po prvním dnu natáčení za sebou. Jenže pobíhání v podpadcích po kočičích hlavách nebylo tak zlé proti tomu, co přišlo den druhý.

Hřbitov v Novém Boru na The Roads asi jen tak nezapomene. Začalo to tím, že při předání klíčů od místa posledního odpočinku, u sebe neměl nikdo z přítomných občanský průkaz. A co teprve při zabalování Raye Gibsona do alobalu. Asi všichni nebožtíci se v ten den obraceli v hrobech.

Videoklip byl i jakousi předzvěstí toho, že The Roads vyrazí za několik týdnů na své turné, při kterém navštíví čtrnáct českých měst. A na Topzine.cz pro vás připravujeme soutěž o vstupenky na pražské vystoupení a CD.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Roads natáčeli videoklip v Praze