Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Prague Conspiracy se na festivalu Mighty Sounds 2010 předvedou ve staronovém kabátě

Redakce

Redakce

15. 7. 2010

!Vstupenky!Také se vám stalo, že jste při pohledu na program nějaké hudební akce usilovně přemýšleli, kdo jsou vlastně zač The Prague Conspiracy a proč je vám to jméno povědomé? Ano, jedná se o tutéž kapelu, která si ještě před nedávnem říkala Prague Ska Conspiracy. Letos v létě objíždí hudební festivaly pod novým jménem, ale se starou historií.

The Prague Conspiracy na Jarním Sázavafestu 2009 v pražském klubu Abaton, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Na samém začátku se sešli členové kapel Green Smatroll a Vertigo s cílem vytvořit instrumentální hudební těleso hrající jazz a ska. O pár měsíců později se ale hudebníci z Green Smatroll museli z časových důvodů odpojit a místo nich přišli muzikanti, kteří do té doby ska prakticky nikdy nehráli. Tak definitivně vznikla kapela nesoucí název Prague Ska Conspiracy. Největším přínosem byla nová zpěvačka Mariana, která svým skvělým hlasem stvrdila ústup instrumentální stránky a orientaci také na jiné žánry než ska a rocksteady, například na soul či r’n’b.

>>> The Prague Conspiracy vystoupí na festivalu Mighty Sounds 2010. Vstupenky kupujte za 820 korun zde <<<

V roce 2008 vydala kapela debutové Life On Ropes.

Už během prvního roku své existence stihli zahrát na desítkách koncertů a předskakovat skupinám zvučných jmen jako například SKA-P nebo New York Ska-Jazz Ensemble.

V roce 2009 vyšlo album Lies For Everyone, které už začalo naznačovat pozdější orientaci kapely. Pilotním singlem této desky se stala rytmická píseň I Want It All.

Prague Ska Conspiracy končí, The Prague Conspiracy začíná

Kapela měla ohromný úspěch a byla žádaná na mnoha akcích, přesto v půlce prosince 2009 ukončila posledním koncertem svou činnost, a to především z rodinných důvodů zpěvačky Mariany.

Fanoušci Prague Ska Conspiracy však nemuseli tesknit dlouho. Kapela se jen rozloučila s dechovou sekcí a po půlroční pauze se vrátila zpět na pódia pod názvem The Prague Conspiracy. V novém složení dostala větší prostor nejen zpěvačka Mariana, ale také kytarová sekce a klávesy a ke slovu se dostaly spíše žánry rock či punk.

The Prague Conspiracy na festivalu Mighty Sounds 2010

Poslechnout si nový repertoár i oblíbené pecky máte možnost na festivalu Mighty Sounds, kde zahrají v sobotu 17. července od 21 hodin 35 minut na Jan Žižka stagi. Lístky na festival jsou ještě v prodeji v síti Eventim za 820 korun a koupit je můžete online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Prague Conspiracy se na festivalu Mighty Sounds 2010 předvedou ve staronovém kabátě