Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Pervers Animals: Vytvořili jsme si vlastní škatulku – LOBOTOMIC POP

Redakce

Redakce

22. 12. 2009

the-pervers-animals-perexKapela s podivným názvem The Pervers Animals (TPA) působí na brněnské hudební scéně už pěknou řádku let. Od doby, kdy sami byli „puberťáčky“ a pro stejnou sortu lidí také hráli, uplynulo ve Svratce už hodně vody a kapela dospěla a prošla značným, nejen hudebním, vývojem. Především na něj tedy byly zaměřeny otázky, na které pro Topzine.cz odpovídal bubeník Schaff.

Zdroj: tpa.mizuki.cz

Zdroj: tpa.mizuki.cz

Začneme klasicky: Kdy a proč TPA vznikli?

TPA vznikli na začátku školního roku 1999/2000 ve třídě 3. C na gymnáziu tř. Kpt. Jaroše. První impuls mi dodal tatík, rovněž bubeník, který mi koupil bicí. Hned nato jsem tuto novinu zvěstoval svýmu nejlepšímu kamarádovi Robertovi, současnému zpěvákovi Annie’s Trip. Oba dva jsme byli závislí na rockový a metalový muzice, takže jsme společně spřádali ďábelské plány, jak vytopíme legendární londýnskej stadion Wembley. A to jsme ani nevěděli, co chceme hrát. Vlastně jsme ani hrát neuměli. Za krátkou dobu jsme přibrali spolužačku Elišku, která hrála na klávesy a kytaristu Evžena. A důvod proč jsme založili kapelu? Chtěli jsme si hrát na muzikanty.  Což vlastně děláme dodnes. A zároveň nás lákalo tvořit něco vlastního, seberealizovat se.

Co název kapely? Jak jste na něj přišli? Měl něco vyjadřovat?

Název vznikl naprosto spontánně. Přišli jsme o přestávce za Eliškou a ona: „Mohli bychom se jmenovat THE PERVERS ANiMALS!“ A my: „No jasně!!!!!“ Nijak jsme si nelámali hlavy nad smyslem názvu. Byli jsme puberťáčci, kterým šlo o prvotní šok! Začali jsme vystupovat v nedotažených kostýmech a samozřejmě veškeré propagační materiály -letáky, plakáty apod. byly plné prasečinek a úchylností, které na okolí, především spolužáky z gypmlu, zabíraly. Název však vůbec nekorespondoval s muzikou, což se za pár let rapidně změnilo.

K té muzice. Zmiňoval jsi závislost na rockové a metalové muzice. Jak bys teda pojmenoval styl, který TPA hráli a hraji?

Styl? Hmmm. To je složitější. TPA prošli třemi etapami:
I. Na gymplu to byl klasický studentský rock. No, dobře, prostě big bít!
II. Pak následovalo tzv. obrození: uvědomili jsme si, že máme možnost vyjádřit svůj názor nejen hudbou ale i texty a také jsme společně cítili, že v hudbě by přeci neměly existovat žádné hranice. Skládali jsme až 14 minutové skladby – byly to hudební koláže, kde se mísila alternativa s rockem, punkem a metalem. Nad tím vším se vznášel obrovský nadhled a štiplavá (sebe)ironie. Vytvořili jsme si pro to vlastní škatulku „Lobotomic pop“.
III. Po jisté době jsme drobet vyměkli, pardon dospěli. Uvědomili jsme si, že měně je někdy více. Zaměřili jsme se na jednotlivé hudební motivy, které jsme se snažili více propracovat. Stopáž nových skladeb jsme samovolně stáhli na průměrných 7 minut. Dospěli jsme v alternativní rock.

Zdroj. tpa.mizuki.cz

Zdroj. tpa.mizuki.cz

Takže za 10 let působeni prošla kapela docela velkým vývojem. Po stránce hudební. A co po stránce personální? A nějaký „osobní“ vývoj?Pořád vás to, co děláte, baví, máte pro koho tvořit?

Po stránce personální? Jsme nejlepšími kamarády již deset let. Někdy to skřípe jako v každém vztahu, ale nemůžeme si vůbec stěžovat. Naopak. Jsme taková normální (dis)funkční rodinka.

Ohledně osobního vývoje: Postupem času se člověku rozplynou představy o vytyčených cílech, potažmo úspěchu kapely, takže polevuje ze svých požadavků, až se z muziky stane vyloženě koníček. Zjistí totiž, že by musel obětovat víc, než je schopen. Tak jsme naše ambice přestali vyhrocovat a spokojili jsme s tím nejskromnějším a zároveň nejdůležitějším – dělat to, co nás baví. V klidu skládat, nahrát si pro sebe desku, kterou si pořídí ze pár stovek lidí a později ji pouštět svým ratolestem. Pak, když se jich budou ptát ve škole, co poslouchají za muziku, potomci odpoví: “ No, přece THE PERVERS ANiMALS!“

Tak to je, myslím, ta nejhezčí ambice. Kolik CDček do sbírky pro potomky už máte na poličce? A hrajete i pro současné fandy?

Kolik jsme vydali CDček?
Nahráli jsme jeden demáček a dvě dlouhohrající alba. První s názvem ŠPENÁT JEST VŠADY jsme vydali v roce 2005. Dokonce se nám zadařilo a jednu pecku – DEGENERATION NEXT- vydalo v kompilaci „15 let – nevydáno“ vydavatelství BLACK POINT.
Tento rok jsme vydali druhé album ZÁPLATA NA PRÁZDNO, na které jsme patřičně hrdí.

Co se koncertů týče, kromě koncertu na Slovensku se připravujeme na oslavu našich 10. porodin. V sobotu 6. března 2010 chystáme velký koncert na Melodce, na místě, kde jsme s kapelou začínali. Chceme zahrát většinu naší tvorby, včetně té nejstarší, společně se všemi bývalými členy kapely. Máte se na co těšit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Pervers Animals: Vytvořili jsme si vlastní škatulku – LOBOTOMIC POP