Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

The Pacific: Nejdražší televizní projekt všech dob příchází

Jan Novotný

Jan Novotný

17. 3. 2010

The PacificRok 1941. Japonské císařství usazuje Spojeným státům americkým krutou ránu v podobě útoku na přístav Pearl Harbor. Od toho dne se Tichomoří přemění na obrovské bitevní pole – lidské příběhy, psychická bolest a útrapy, rozžhavené hlavně samopalů a krvelačná touha po vítězství. To vše v novém příběhu Toma Hankse a Stevena Spielberga. The Pacific.

Zdroj: pacificfans.com

Zdroj: pacificfans.com

Dalo by se říct, že je to volné pokračování veleúspěšného miniseriálu Bratrstvo Neohrožených. V tomto devět let starém předchůdci jsme se mohli setkat s linií příběhů vedenou kolem roku 1944 a 1945 v Němci okupované Normandii.

Tom Hanks + Steven Spielberg = The Pacific

Tuto desetidílnou seriálovou bombu má na triku Tom Hanks a Steven Spielberg. Série byla dokonce roku 2001 oceněna prestižní cenou Emmy. Zapřísáhlí fandové se tedy mohou na další zážitky s vervou těšit. Tentokrát zavítáme, jak už název napovídá, do Pacifiku.

Výpravná televizní série The Pacific popisuje skutečné události válečného konfliktu v Tichomoří, který následoval po japonském útoku na americkou vojenskou základnu Pearl Harbor roku 1941. Tento fakt pro Ameriku znamenal vstup do druhé světové války.

Zdroj: pacificfans.com

Zdroj: pacificfans.com

Nejkrvavější epizoda druhé světové

Seriál The Pacific sleduje spletité a dramatické válečné osudy mariňáků z 1. divize námořní pěchoty, jíž se přezdívalo Stará garda. Vypráví o fyzických a psychických útrapách vojáků, kteří se často ocitali na dně svých sil. Hlavními hrdiny jsou mladí muži Eugene, Robert a John, naverbovaní k námořní pěchotě a vyslaní na Guadalcanal, aby zabránili stavbě nepřátelského letiště. Jenže situace se vyhrotí a promění se v jednu z nejkrvavějších epizod druhé světové války.

Další příběhy postupují po mapě válečných operací. Příběh končí kapitulací, jež se odehrála 2. září 1945 na palubě bitevní lodi Missouri. V sérii se samozřejmě dočkáme i známých bitev. Od bojiště Guadalcanal, Cape Gloucester, přes Peleliu a Okinawa, až do Iwo Jimy.

Špičkově natočené dílo, realizované ve společnostech DreamWorks, HBO Films a Playtone, vzniklo podle knižních předloh Eugena Sledge (With the Old Breed) a Roberta Leckieho (Helmet for My Pillow). Kniha Helmet for My Piloow se roku 1957 stala jednou z amerických bestsellerů doby.

Zdroj: pacificfans.com

Zdroj: pacificfans.com

Kdo na tom dělá a kde to můžu vidět?

Seriál The Pacific se natáčel od srpna 2007 do května 2008, převážně v australských lokacích. Jednotlivé epizody režírovali Tim Van Patten, David Nutter, Jeremy Podeswa, Graham Yost, Carl Franklin a Tony To. Trojici hrdinů tohoto drsného dobrodružství ztvárnili James Badge Dale (svobodník Robert Leckie), Joe Mazello (svobodník Eugene Sledge) a Jon Seda (četař John Basilone).

Jako první zhlédli úvodní epizodu série The Pacific manželé Obamovi. Celé toto válečné šílenství mělo v Americe premiéru 14.3.2010. V českých domácnostech je možné jej vidět od 15.3.2010 na kanálu kabelové televize HBO. Další epizody této strhující ságy s rekordním rozpočtem 200 miliónů dolarů budou uvedeny ve stejném čase během následujících pondělků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Pacific: Nejdražší televizní projekt všech dob příchází