Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Kitchenettes. To je poctivé retro!

Redakce

Redakce

9. 5. 2009

Švýcarská skupina The Kitchenettes, která minulý rok zahrála v pražském Lucerna Music Baru a na festivalu Mighty Sounds se letos opět chystá do České republiky. Tentokrát na letní O2 Sázavafest. V době rozpuku retra a návratu skupin na celém světě k hudbě let dávných či minulých, je to trefa do černého.

Zpěvačka Nicole Schlachterová i její dvě pomocné vokalistky jako by právě přišly z padesátých let. Jejich pánská doprovodná část si říká The Basement Brothers.

Hudba The Kitchenettes je zaměřena na zmíněné období. Kapela vykazuje velmi úsporný sound, přesto v něm zní nástroje tak, aby písničky netvořily pouze vokální linky, nýbrž aby naopak byly co do zvuku bohatší. V jejich hudbě je soul spojený s jazzem a popem, v jejich písních je energie dávných let, z dnešního pohledu nepatrně naivní, v tehdejších časech bytostně progresivní.

The Kitchenettes mají na svém kontě dvě alba. První je tři roky staré a vyšlo pod názvem Do The Cool Jerk. Aktuální se jmenuje Speak Up! (When You Say Love) a je z loňského roku.

Formaci velmi dobře znají fanoušci v německy mluvících zemích. Kromě domovského Švýcarska má na svém kontě řadu úspěšných vystoupení v Německu a Rakousku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Kitchenettes. To je poctivé retro!