Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Kelly Family se vracejí! V podobě rockové opery Johna Kellyho s manželkou

Adriana Semlová

Adriana Semlová

7. 8. 2011

Bývalý člen americko-evropské rodinné kapely The Kellly Family se představí na jednom pódiu spolu se svou manželkou. Zakladatel kapely John Kelly představí svou undergroundovou skupinu Elfenthal i v Praze.

FOTO: John Kelly a Maite Itoiz

John Kelly a Maite Itoiz, Zdroj: pořadatel koncertu

John Kelly je světoznámým skladatelem, muzikantem a expertem v produkci videí. Spoluzakladatel popovo-folkové skupiny The Kelly Family, která svůj úspěch zaznamenala již v sedmdesátých letech s písní David´s song, se stal ve třinácti letech dívčím idolem. Megaturné v Evropě, Americe, Africe a Rusku navštívilo osmnáct milionů lidí.

Rodačka ze španělské Pamplony Maite Itoiz pochází z hudební rodiny. Vystudovala operní zpěv a klasickou hru na kytaru. Vydala sólové album a poté s klasickým repertoárem vyjela na evropské turné. Dnes se zabývá také heavy metalem a v tomto žánru je velice žádanou zpěvačkou.

Svatba jako z pohádky

Dvojice hudebníků se poprvé potkala, když byl Maite jeden rok. O pět let později prý ukázala na Johna a prohlásila, že si ho jednou vezme. Předpověď se o dvacet let později skutečně vyplnila svatbou ve středověkém stylu. Manželé spolu v roce 2006 založili hudební projekt Elfenthal, v němž propojují nejrůznější žánry – rock, symfonii, keltskou i středověkou hudbu.

Velký úspěch, obzvlášť v Německu, zaznamenalo CD The Tales Of The Secret Forest. Vydělanými penězi z alba podpořily Světový fond ochrany přírody v amazonských pralesech. Nynější show s názvem The Blue Elf´s Dream slibuje velké pódiové představení, kde nebude chybět ani balet, příběh o dvou světech a množství hudebních žánrů a starých nástrojů. Cíl projektu je seznámit a připomenout veřejnosti hudební klenoty.

Před několika měsíci uskupení vydalo novou desku An Ancient Story, která přináší výhradně starou hudbu. S rockovou operou vystoupí Maite a John také v Praze. V P.M. Clubu se představí 10. září od 20 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Kelly Family se vracejí! V podobě rockové opery Johna Kellyho s manželkou