Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

The Ghost Writer režiséra Polanského aspiruje na Zlatého medvěda

Nela Christovová

Nela Christovová

25. 1. 2010

Nový film kontroverzního režiséra Romana Polanského bude představen 11. února na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. Už teď se spekuluje, že The Gost Writer by mohl získat cenu Zlatého medvěda. Ve filmu si zahrají známé osobnosti jako Ewan McGregor, Pierce Brosnan nebo Kim Cattrall.

Zdroj: Aceshowbiz.com

Zdroj: Aceshowbiz.com

V hlavní roli se objeví Ewan McGregor jako spisovatel známý pod přezdívkou The Ghost, který souhlasí s tím, že dokončí rozepsané paměti bývalého britského premiéra Adama Langa v podání Pierce Brosnana. Ghostův předchůdce a současně Langův dlouholetý pobočník totiž zemřel při nehodě. The Ghost odlétá do Langova letního sídla na ostrově u amerického pobřeží a ještě ten samý den je expremiér obviněn z válečných zločinů. Spisovatel začne postupně odkrývat vodítka poukazující na to, že jeho předchůdce odhalil tajemství spojující Langa s americkou CIA a že tyto informace mohou být uchovány v rukopisech, které po sobě mrtvý zanechal…

Kvůli Polanského aféře a následnému zatčení se distribuce snímku ve Spojených státech dlouho nechtěl nikdo ujmout, nakonec filmová práva koupila společnost Summit Entertainment, která distribuovala například známou ságu Stmívání. Režisér prý v den zatčení dokončil sestřih filmu a z vězení pak dával pokyny filmovému skladateli Alexandru Desplatovi, autorovi hudby z filmů Královna, Coco Chanel nebo Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

Na scénáři se kromě Polanského podílel i autor knižní předlohy The Ghost, Robert Harris. Jeho kniha vyšla v roce 2007, tři měsíce po rezignaci Tonyho Blaira. Britský expremiér také posloužil jako předloha pro Adama Langa a Cherie Blairová, pravděpodobný předobraz Langovy manželky, je v románu vylíčena jako bezcharakterní manipulátorka. Krátce po vydání knihy Polanski oznámil svůj záměr Harrisovo dílo zfilmovat, ovšem místo Ewana McGregora se v hlavní roli měl objevit Nicolas Cage. S premiérou nyní tvůrci spěchají i proto, že v tomto roce mají vyjít paměti Tonyho Blaira. Česká premiéra snímku je naplánována na 24. června 2010.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Ghost Writer režiséra Polanského aspiruje na Zlatého medvěda