Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Flaming Lips mají světový rekord. Za 24 hodin odehráli osm koncertů na osmi místech

Martin Peška

Martin Peška

29. 6. 2012

Americká rockově-psychedelická formace The Flaming Lips odehrála osm koncertů na osmi místech USA během 24 hodin a pokořili tak dosavadní rekord rappera Jay-Z.

FOTO: The Flaming Lips

Oni to dokázali! Zdroj: Artsmarketing

Kapela, která zavítá v pátek 13. července na český festival Colours of Ostrava, zahrála kvůli zápisu do Guinnesovy knihy rekordů v Memphisu, Clarksdale, Oxfordu, Jacksonu, Hattiesburgu, Biloxi, Baton Rouge a na konec v New Orleans. Mezi městy se přesouvali autobusem.

„Pokus byl živě přenášen na omusicawards.com, kde zájemci najdou i řadu dalších videí ze všech koncertů a přejezdů mezi nimi,“ dodal mluvčí festivalu Colours of Ostrava.

The Flaming Lips vydali 26. června nové album The Flaming Lips and Heady Fwends, na kterém spolupracovala řada spřátelených umělců, například Kesha, Bon Iver, Nick Cave, Erykah Badu, Yoko Ono nebo Chris Martin. Dosud album vyšlo pouze ve speciální limitované edici na vinylu při příležitosti mezinárodního Record Store Day v dubnu tohoto roku, kdy 10 kusů bylo naplněno krví. Nyní jej kapela vydává digitálně i na CD a přidává dosud nevydanou skladbu Tasered And Maced s Aaronem Behrensem z amerického dua Ghostland Observatory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Flaming Lips mají světový rekord. Za 24 hodin odehráli osm koncertů na osmi místech