Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Drums jsou kamarádi z letního tábora pro děti, navazují i na dívčí kapely

Redakce

Redakce

23. 8. 2010

FOTO: The DrumsBiografie na jejich stránkách začíná slovy: Píšeme jen o dvou věcech, jednou je první den léta, kdy stojíte na kraji útesu se všemi přáteli a díváte se na západ slunce, najednou vás zachvátí všechny vaše naděje a sny. Druhou inspirací je pocit, kdy o samotě kráčíte deštěm a zjistíte, že budete navždy sami. Možná právě dualitou si podmanili svět hudebních nadšenců.

FOTO: The Drums

The Drums, Zdroj: myspace.com

Druhý výrok je od autorů pohodového summerhitu Let’s Go Surfing poměrně nečekaný. Tedy pokud The Drums budeme brát jen jako autory summerhitu Let’s Go Surfing. Mají toho ale na svědomí trochu víc a byla by škoda tento fakt opomenout, The Drums jsou totiž oficiálně nejcoolovější newyorskou kapelou, alespoň podle britského hudebního časopisu NME. Podle Rolling Stone magazínu je jejich debut jedním z nejlepších indie-popových debutů roku.

Bezstarostná skladba Let’s Go Surfing nás atakovala už v srpnu roku 2009. Popěvek Oh, mama I wanna go surfing, oh, mama I don’t care about nothing člověk z hlavy jen tak nedostal. A asi málokdo měl tu potřebu. Tento singl byl následován neméně pod kůži se dostávajícím I Felt Stupid. Druhou zmíněnou skladbu najdete pouze na Summertime EP, Let’s Go Surfing se The Drums rozhodli dát i na svůj debut. Album The Drums (nyní nemám na mysli název kapely, ale eponymního debutového alba) vydali 7. června 2010.

Ty a já se nikdy nerozdělíme

Základ kapely tvoří Jonathan Pierce a Jacob Graham. Ti dva se seznámili už jako děti na letním táboře a od té doby jsou nejlepšími přáteli. Krátce po návratu z tábora spolu založili kapelu. Hráli elektropop a jmenovali se Goat Explosion. Tento projekt se rozpadl, čímž se jejich muzikantské cesty na čas rozešly.

Kolem roku 2003 Jonathan vytvořil s Adamem Kesslerem, kamarádem z rodného města, indie rockovou kapelu Elkland. Jacob v těchto dobách založil kapelu Horse Shoes. Obě formace měly podepsané kontrakty s nahrávacími společnostmi. Poprvé pronikli do hudebního businessu a Jonathan jím začal být lehce znechucen. Roku 2005 se rozhodl z Elklandu odejít. Hudebnímu světu z tohoto období zůstala pecka Apart.

Dva nejlepší kamarádi začali znovu přemýšlet nad společným projektem. Oba byli unaveni elektronickou muzikou, možná proto se rozhodli přejít ze synťáků na kytary, přestože ani jeden z nich se na kytaru nikdy hrát neučil. První track, který spolu napsali, se jmenoval příznačně; Best Friend.

V jednoduchosti je krása. The Drums chtějí být co nejjednodušší

The Drums se zformovali ke konci roku 2008 na Floridě. Přestěhovali se do New Yorku, přibrali do kapely sekundujícího kytaristu Adama Kesslera (Elkland) a newyorského bubeníka Connora Hanwicka. Jejich cílem bylo jít zpátky – až k podstatě toho, co znamená kapela – a osekat to na dřeň. Když pak ti čtyři mluví o zdrojích inspirace, vyjmenují poměrně slušnou řádku interpretů, mezi jinými The Smiths, Joy Division, The Legends, Orange Juice… Učitou návaznost pociťují také na dívčí kapely z 50. a 60. let: „Tehdy vznikaly skvělý songy. Krátký, jednoduchý, ale zároveň hodně silný. Myslím, že čím jednodušší věc uděláš, tím je silnější a pravdivější,“ říká Jonathan.

Hudba téhle brooklynské čtveřice je hodně specifická a nezaměnitelná. Depresivní texty doprovází bezstarostně se linoucí audio, což jim pomáhá odvracet pocity vlastní sklíčenosti. To a možná i jimi proklamovaná upřímnost jsou důvody, proč je hledání negativních ohlasů na ně z per hudebních kritiků hledáním jehly v kupce sena.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Drums jsou kamarádi z letního tábora pro děti, navazují i na dívčí kapely