Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Doors bez Morrisona míří do Prahy. Blýská se na psychedelické časy?

Martin Faix

Martin Faix

19. 6. 2011

Ray Manzarek and Robbie Krieger of The Doors – pod takovým názvem 13. července do pražské Incheba Arény přijedou dva bývalí členové skupiny Doors. Koncert pořádají organizátoři trutnovského festivalu, kteří tímto vzkazují, že letošní festival Open Air festival Trutnov bude věnován právě Morrisonovi, od jehož smrti letos uplyne čtyřicet let.

FOTO: The Doors

The Doors Zdroj: myspace.com

Koncert se uskuteční přesně rok od jejich minulého koncertu. Tehdy se konal v Kongresovém centru a podle tehdejších ohlasů bylo opravdu o co stát. Ačkoli spolu vedou bývalí muzikanti The Doors léta stále spory – bubeník John Densmore a rodina Jima Morrisona často kritizují koncerty Raye Manzareka a Robbieho Kriegera, alespoň pod změněným názvem stále tito dva pánové vystupují a nabízejí tak možnost ochutnat trochu oné atmosféry 60. let.

Trutnov in Prague, jak je tato akce nazvána, je výsledkem spolupráce organizátorů festivalu Martina Věcheta a promotéra Borka Jiříka, kterému se již povedlo uskutečnit několik významných koncertů, například koncerty Toma Waitse či Radiohead.

„Letošní festival pod horami mimo jiné věnujeme Jimu Morrisonovi, který možná před čtyřiceti lety odešel do věčných lovišť, pokud se nepotlouká někde po asijských pralesech či domorodých ostrovech, kde si v anonymitě píše své básničky. Předfestivalovou ozvěnou zpod hor v Incheba Aréně Jimovi a všem jeho věrným spolubojovníkům, posluchačům a vyznavačům ještěrčí (Jim Morrison byl často přezdíván Ještěrčí král, pozn. autora) filosofie vzdáváme čest,“ řekl organizátor trutnovského festivalu Martin Věchet.

[Youtube]5qRJIBtbc2c[/Youtube]

Tento jedinečný koncert se odehraje 13. července v holešovické Incheba Aréně. Ceny vstupenek se pohybují od 880 Kč a dají se zakoupit v síti Ticketportal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Doors bez Morrisona míří do Prahy. Blýská se na psychedelické časy?