×
TOPZINE.cz

The Clash: Nevrátíme se. Reuniony kapel jen všechno zkazí

The Clash Zdroj: oficiální stránky kapely

Mick Jones a Paul Simonon z The Clash měli v minulých letech řadu šancí dát kapelu opět dohromady. Nyní se však shodli, že udělali dobře, když reunion odmítli.

The Clash Zdroj: oficiální stránky kapely
The Clash. Zdroj: oficiální stránky kapely

„Nakonec bylo jedině správně, že jsme se nedali znovu dohromady. Ušetřili jsme fůru času i práce, kterou bychom tomu museli věnovat, a stejně bychom tím akorát zmrvili odkaz The Clash,“ domnívá se Simonon.

The Clash se rozpadli roku 1986, v roce 2002 navíc zemřel jejich frontman Joe Strummer.  Zbývající členové by však prý nezměnili názor, ani kdyby byl Strummer naživu. „Zkrátka se nám do toho nikdy nechtělo,“ uzavírá Jones.

Nebudeme vyžírkovat

Simonon si neodpustil rýpnutí do kapel, které si po letech sporů náhle padají okolo krku. „Proč se kapely reformují? Asi proto, že jsou to dobří kámoši. Inu, to je moc pěkné. Obvykle je to ale kvůli finanční situaci. Všichni jsou prostě švorcoví,“ shrnuje.

The Clash vznikli v Londýně v roce 1976, dodnes patří k nejuznávanějším punk rockovým formacím. Jejich album London Calling z roku 1979 se stalo kultovním. V roce 2003 byli uvedeni do Rock´n´rollové síně slávy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..