Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Cinematics: Nové želízko indie rocku

Redakce

Redakce

23. 6. 2010

thecinematics2!Speciál!Jako jsou pro americkou hudební scénu charakteristické r’n’b nebo soul, tak Velká Británie už nějakou dobu dýchá pro nekomerční muziku různých žánrů. Jedna z nejvíce rozvinutých větví, indie rock, už nabídla světu několik es, jmenovitě například Adele, Arctic Monkeys nebo v poslední době hodně populární Franz Ferdinand. Najít si své místo na výsluní chce i kapela The Cinematics. A že se jí to daří.

Zdroj: last.fm

The Cinematics, Zdroj: last.fm

Skotská čtveřice se postupně zformovala v roce 2003 v Glasgow. Největší předností kapely se stala hlavně zábavná chytlavá hudba v kombinaci s kytaristou Larrym Reidem, který patří k absolutní špičce ve svém oboru na Ostrovech. Toho se chytili především američtí vyhledávači talentů a britská kapela se za dva roky po svém vzniku mohla chlubit smlouvou s americkou nahrávací společností, což obecně pro Brity rozhodně není běžný start kariéry.

Debutová deska A Strange Education vyšla na jaře v roce 2007. Kolem kapely se v té době semkla kvalitní skvadra producentů, kterým za své úspěchy vděčí například Arctic Monkeys, Kaiser Chiefs nebo Pet Shop Boys.

O rok pozděj už kapela přesedlala k jiné nahrávací společnosti a ihned se pustila do práce na novém materiálu. Vzniklo dílo nazvané Love and Terror, které bylo rozhodně krokem kupředu. Kapela si pěkně pohrála s texty i s hudbou, která dostala temnější rys. The Cinematics si tímhle počinem vytvořili vlastní nezaměnitelnou tvář, kterou vyjeli propagovat do Evropy. Mezi předními evropskými městy, v nichž se kapela zastavila, nechyběla ani Praha, kterou banda navštívila 1. března. A čeští fanoušci na skupinu zřejmě udělali obrovský dojem, protože 26. června se The Cinematics do Prahy znovu vrátí. Tentokrát na festival United Islands of Prague.

Právě letošní rok může být pro tuhle svěží kapelu zlomový. V létě se kluci chystají zavřít do nahrávacího studia a pracovat na nových nápadech, které na podzim naservírují svým fanouškům v podobě třetího studiového alba. Aby se fanouškům čekání na novou desku zpříjemnilo, už příští měsíc kapela vydá pětitrackové EP. Je-li libo čerstvý neokoukaný britpop, který jde ruku v ruce s nabitou post-punkovou energií, kapela The Cinematics je právě pro vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Cinematics: Nové želízko indie rocku