Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Cell: David Kangas je pro nás štěstím

Redakce

Redakce

20. 12. 2009

The_Cell_17-12-2009_090Pražské Futurum hostilo 17. prosince původně českou blues-rockovou kapelu The Cell. Pro Topzine se nám podařilo získat exkluzivní interview s lídrem Milanem Milotou a nově příchozím zpěvákem a saxofonistou z oblasti amerického Bostonu, Davidem Kangasem.

The Cell. Foto: Karel Slabý

The Cell, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Kapelu jste založili před sedmi lety. Co vás vedlo k blues-rocku?

Milan: Já jsem jižanský rock poslouchal už hodně let předtím a hrál jsem s kapelou General Lee, která na něj byla taky zaměřená, to pak už vlastně navázalo v Cellu.

Takže v podstatě přirozený vývoj. A co vy Davide?

David: Já měl vždycky rád blues a jazz, ve spojení se saxofonem, takže blues-rock jsem od samého počátku na jevišti rád prezentoval.

David Wiljo Kangas, The Cell. Foto: Karel Slabý

David Wiljo Kangas, The Cell, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

V současné době má The Cell osm členů. Plánovali jste původně tak velkou kapelu, nebo se to vyvinulo časem?

Milan: V podstatě od začátku jsme plánovali větší složení. Jen navíc přišel klávesák, s tím jsme úplně nepočítali.

Koncertujete nejen u nás, ale i v jiných zemích, například Itálii, Německu, Španělsku a dalších. Je rozdíl v publiku?

Milan: Je to rozdíl. Ve většině těch zemí je blues-rock doma, lidi si to víc užívají, není to takový underground jako tady u nás. Tady se to v médiích moc nehraje. Venku ano, tam je základ třeba Lynyrd Skynyrd a tyhlety skupiny. Je to pro ně prostě větší zábava.

Martin Endl, The Cell. Foto: Karel Slabý

Martin Endl, The Cell Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

V roce 2008 jste hráli jako předskokani Olympicu. Jaké vám to dalo zkušenosti, jste s nimi stále v kontaktu?

Milan: Jsme s klukama pořád ve styku, nedávno jsme mluvili s Petrem Jandou, budeme u něj nejspíš natáčet tři písničky někdy koncem ledna. S Olympicem jsme jeli dvanáct koncertů, je to kapela která má z 80. let základnu posluchačů, vždycky přišlo kolem 1 000 až 1 500 lidí, což bylo samozřejmě příjemné na hraní.

No a tenhle rok v květnu jste vystoupili s legendárními ZZ Top. Jak jste se k tomu dostali?

Milan: Dávali jsme nabídku na agenturu, která ten koncert u nás dělala, ti to poslali ke schválení na management ZZ Top, prošli jsme a odehráli ten koncert ve sportovní hale.

Otevřelo vám to nové dveře?

Vlastně i v České republice, spousta pořadatelů přihlížela k tomu že jsme odehráli koncert s takhle velkou kapelou před tolika lidmi, rozhodně to pro nás byla velká zkušenost. Byl to čistě blues-rockový koncert, takže přišla spousta lidí kteří mají tuhle hudbu hodně rádi.

Máte s nimi ještě nějaký kontakt?

Milan: Máme, dokonce se na podzim plánovalo turné asi osmi koncertů v zahraničí, nakonec se to přesunulo zatím na rok 2010.

The Cell. Foto: Karel Slabý

The Cell, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Tenhle rok opustil kapelu zpěvák David Gore, váš spozukladatel. Co ho k tomu vedlo?

Milan: On se hlavně odstěhoval nějakých 150 kilometrů od Prahy, takže by to pro něj bylo asi komplikované na dojíždění. Nastoupil David Kangas, což je muzikant, který ma tuhle hudbu hodně pod kůží, byli jsme moc rádi že jsme měli to štěstí jej najít. Takže kapelu to myslím si nijak negativně neovlivnilo.

Davide, jak jste se dostal k téhle kapele a jak se vám tady líbí?

David: Myslím že Vlaďka, jedna ze zpěvaček, mě znala z jednoho koncertu z Ústí nad Labem. Dala kontakt Milanovi a po domluvě se mi ozvali. Něco jsme spolu nazkoušeli, všechno fungovalo na výbornou, takže nic nebránilo podepsání kontraktu.

Na stránkách píšete, že rok 2009 shrnete v roce příštím. Vaši fanoušci a naši čtenáři jsou už jistě nedočkaví, můžete tedy uplynulý rok exkluzivně pro naše čtenáře stručně shrnout už teď?

Milan: Určitě byla velká změna ta výměna frontmana, protože najít amerického zpěváka na české půdě je těžké. Měli jsme opravdu velké štěstí. Samozřejmě spousta koncertů, už máme spoustu dalších věcí zabookovaných na příští rok, ale ten zpěvák pro nás byl hodně důležitý.

A na závěr, plány do budoucna?

Hlavně zkoušet, vydat s Davidem novou desku. Rádi bychom si ještě dali ty ZZ Topy.

Díky za rozhovor a hodně štěstí!

Na závěr se podívejte na fotografie z koncertu v pražském klubu Futurum.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Cell: David Kangas je pro nás štěstím