Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Boxer Rebellion se vrací do Čech. V Praze představí nové album

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

2. 5. 2013

Úspěšná britská indie rocková kapela The Boxer Rebellion se po čtyřech letech vrátí do Prahy, kde při příležitosti představení nového alba navštíví v pondělí 23. září 2013 Lucerna Music Bar. Lísky na koncert budou v prodeji od května.

The Boxer Rebellion Zdroj: DSmackU Promotion

The Boxer Rebellion Zdroj: DSmackU Promotion

Multikulturní skupina, kterou tvoří Američan, Australan a dva Britové, odstartovala své působení v Londýně kolem roku 2001 a o čtyři roky později už debutovala albem Exits. Opravdovým úspěchům se však těšila až deska Union, která získala cenu iTunes Alternative Album of the Year a umístila se v hitparádě Billboard Top 100, a to přestože kapela neměla podepsanou smlouvu s žádnou gramofirmou.

Někteří si možná jméno The Boxer Rebellion asociují také s filmovým plátnem, a to nejen díky znělkám ze soundtracků, ale také díky filmu Dál než se zdálo, kde kapela vystupuje po boku hvězd Drew Barrymore, Justina Longa, Charlieho Daye a Jasona Sudeikise. Zároveň je tato role považována za jedno z nejlepších vystoupení hudební skupiny ve filmu vůbec.

Na Planet Festivalu mile překvapili

Za dvanáct let působení si kapela vybudovala zvučné jméno nejen ve světě, ale podařilo se jim to i u nás v České Republice. V roce 2009 se na Planet Festivalu v Táboře stalo vystoupení skupiny jedním z největších překvapení celé akce a následně sklízelo pozitivní ohlasy kritiků, kteří čtveřici v recenzích hodnotili jako vynikající odkaz kapel Editors či Interpol.

Očekávané album s názvem Promises, kterého se posluchači dočkají již v květnu, představí další krok skupiny ve vývoji jejich typického temného zvuku. Se svou čerstvou deskou jsou The Boxer Rebellion připraveni nejen oslovit nové posluchače, ale i nadchnout ty stávající věrné.

Vstupenky na zářijové vystoupení je již nyní možné sehnat na oficiálních stránkách kapely, navíc od pátku 3. května lze lístky zakoupit v předprodejích či přímo na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Zatímco v předprodeji bude cena vstupenek 300 Kč, na místě v den koncertu budou dostupné za 400 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Boxer Rebellion se vrací do Čech. V Praze představí nové album