The Boxer Rebellion se vrací do Čech. V Praze představí nové album

Úspěšná britská indie rocková kapela The Boxer Rebellion se po čtyřech letech vrátí do Prahy, kde při příležitosti představení nového alba navštíví v pondělí 23. září 2013 Lucerna Music Bar. Lísky na koncert budou v prodeji od května.

The Boxer Rebellion Zdroj: DSmackU Promotion
The Boxer Rebellion Zdroj: DSmackU Promotion

Multikulturní skupina, kterou tvoří Američan, Australan a dva Britové, odstartovala své působení v Londýně kolem roku 2001 a o čtyři roky později už debutovala albem Exits. Opravdovým úspěchům se však těšila až deska Union, která získala cenu iTunes Alternative Album of the Year a umístila se v hitparádě Billboard Top 100, a to přestože kapela neměla podepsanou smlouvu s žádnou gramofirmou.

Někteří si možná jméno The Boxer Rebellion asociují také s filmovým plátnem, a to nejen díky znělkám ze soundtracků, ale také díky filmu Dál než se zdálo, kde kapela vystupuje po boku hvězd Drew Barrymore, Justina Longa, Charlieho Daye a Jasona Sudeikise. Zároveň je tato role považována za jedno z nejlepších vystoupení hudební skupiny ve filmu vůbec.

Na Planet Festivalu mile překvapili

Za dvanáct let působení si kapela vybudovala zvučné jméno nejen ve světě, ale podařilo se jim to i u nás v České Republice. V roce 2009 se na Planet Festivalu v Táboře stalo vystoupení skupiny jedním z největších překvapení celé akce a následně sklízelo pozitivní ohlasy kritiků, kteří čtveřici v recenzích hodnotili jako vynikající odkaz kapel Editors či Interpol.

Očekávané album s názvem Promises, kterého se posluchači dočkají již v květnu, představí další krok skupiny ve vývoji jejich typického temného zvuku. Se svou čerstvou deskou jsou The Boxer Rebellion připraveni nejen oslovit nové posluchače, ale i nadchnout ty stávající věrné.

Vstupenky na zářijové vystoupení je již nyní možné sehnat na oficiálních stránkách kapely, navíc od pátku 3. května lze lístky zakoupit v předprodejích či přímo na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Zatímco v předprodeji bude cena vstupenek 300 Kč, na místě v den koncertu budou dostupné za 400 Kč.

The Boxer Rebellion se vrací do Čech. V Praze představí nové album
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář The Boxer Rebellion se vrací do Čech. V Praze představí nové album

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*