Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Testosteron leze na mozek. Muži odhalí, co si doopravdy myslí

Eva Síčová

Eva Síčová

25. 3. 2012

FOTO: TestosteronMěstské divadlo Kladno představilo premiéru inscenace Testosteron. Původně polská hra přivede diváky na vesnickou svatbu, kde škoda každé rány, která padne vedle.

FOTO: Testosteron

Muži, vodka a řeči o ženách. Nebezpečná kombinace v Testosteronu Zdroj:MDK

Hru polského autora Testosteron přivádí na česká prkna umělecký šéf kladenského divadla Tomáš Svoboda. Před pěti lety se již hrála v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a další české scény si tuto hru také vypůjčily. Čím bude výjimečná nyní? Režie se ujme samotný překladatel Tomáš Svoboda a uvede tím také poslední premiéru sezóny.

„Hra Testosteron je obrazem bytostí, které se potulují po tomto světě, mají pocit, že jsou jeho vládci, ale ve skutečnosti jsou to jeho oběti. Tyto podivné bytosti jsou muži. Je to vlastně ta legračnější a ošklivější polovina lidstva,“ říká režisér a umělecký šéf MDK.

Inscenace pojednává o jedné pitce mužů po svatbě, kde se místo zaslíbeného ano, dostaví rvačka. V ryze mužském obsazení hry se jako host objeví herec činohry Národního divadla Ondřej Pavelka, který se také podílel na inscenaci Othello.

FOTO: Testosteron

Po svatbě to takhle vypadá skoro všude, ale kdepak máme nevěstu?

Ztvární roli Stavrose, otce odmítnutého ženicha Kornela. Stavros, padesátiletý alfa samec, udává takt celému společenství a mezi panáky vodky a rvačkami rozdává životní moudra.

„Tato inscenace je velká příležitost a šance k tomu, abychom to, co si my muži potichu, v soukromí, v klidu své pracovny myslíme, a neodvážíme se to říci nahlas, mohli asi tak dvě hodinky na jevišti nahlas formulovat,“ vysvětluje Ondřej Pavelka.

Autorem scénografie je sám režisér Tomáš Svoboda, hudební supervize se ujal Jan Krafka, který hraje zároveň postavu bubeníka Fistacha. Vzhledem k tomu, že je Jan Krafka sám bubeník, na scéně logicky nebudou chybět bubny podobně jako v Othellovi.

Testosteron

Městské divadlo Kladno (Divadlo Lampion)

Autor: Andrzej Saramonovicz

Překlad, režie, scénografie: Tomáš Svoboda

Hrají: Jaroslav Slánský, Ondřej Pavelka j. h., Zdeněk Velen, Jan Vlas, Petr Pěknic, Štěpán Benoni a Jan Krafka

Premiéra: sobota 24. března

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Testosteron leze na mozek. Muži odhalí, co si doopravdy myslí