Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Terminátor Omnibus je tady

Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček

3. 11. 2009

terminator-omnibus-perex„Já se vrátím,“ řekl ve filmu Terminátor Arnold Schwarzenegger a dodržel to. Vrátil se ještě třikrát, pak ve dvou knižních vydáních coby přepis filmového scénáře a pak v samostatné trilogii. Nyní se vrací znovu a tentokrát si podmanil komiks.

Nakladatelství BB/art a Crew pokračují ve svém odvážném díle vydávání velikých, barevných komiksových omnibusů, které se týkají mnoha slavných snímků. Již vyšel Predátor, Vetřelci a nyní se k nám dostává další americká chuťovka v podobě nezničitelného robota, kterého na první pohled nerozeznáte od normálního člověka.

terminator-omnibus

V celkem čtyřech navzájem provázaných příbězích se bude odehrávat děj ne nepodobný tomu filmovému, až na to, že krve poteče mnohem, mnohem více. Komiks toho snese mnoho, proto o střílení a divoké honičky nebude vůbec nouze. Vzhledem k tomu, že se jedná o terminátora, bude celková akce doplněná o jisté filosofování nad tématy člověk/stroj. Doufejme, že se všichni čtyři autoři udrží obě ingredience ve správném poměru, aby při čtení nenastala tolik obávaná nuda.

Mnoho z kreslířů oplývá velice známými jmény a tuzemský čtenář se s nimi měl možnost setkat již v některém z předchozích omnibusů. Můžeme očekávat velice realistickou kresbu klasického komiksového typu, tedy hrany obtažené černou linkou, i lehce surrealistickou techniku Matta Wagnera.

Obavy jsou na místě – podaří se scénáristům vytvořit dostatečně zajímavý příběh, aby se přinejmenším vyrovnal filmového zpracování? Protože právě srovnání s ním se očekává asi nejvíce. Autoři patrně budou volit osvědčenou cestu, tedy jisté adaptace filmového scénáře, ale dle anotace se můžeme dočkat příběhů „klasických“, ale také lehce noirovou detektivkou s terminátorem v hlavní roli a zajímavou pointou.

Připravte se, za rohem už je slyšet syčení laserů a již je vidět lesk titanových zubů vyceněných v groteskním úsměvu pod rudým párem očí. Servomotory pohánějící celý dvousetkilový kolos tiše bručí, jak popohánějí vraždící stroj kupředu. Terminátor přichází.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Terminátor Omnibus je tady