×
TOPZINE.cz

Terminátor Omnibus je tady

terminator-omnibus-perex„Já se vrátím,“ řekl ve filmu Terminátor Arnold Schwarzenegger a dodržel to. Vrátil se ještě třikrát, pak ve dvou knižních vydáních coby přepis filmového scénáře a pak v samostatné trilogii. Nyní se vrací znovu a tentokrát si podmanil komiks.

Nakladatelství BB/art a Crew pokračují ve svém odvážném díle vydávání velikých, barevných komiksových omnibusů, které se týkají mnoha slavných snímků. Již vyšel Predátor, Vetřelci a nyní se k nám dostává další americká chuťovka v podobě nezničitelného robota, kterého na první pohled nerozeznáte od normálního člověka.

terminator-omnibus

V celkem čtyřech navzájem provázaných příbězích se bude odehrávat děj ne nepodobný tomu filmovému, až na to, že krve poteče mnohem, mnohem více. Komiks toho snese mnoho, proto o střílení a divoké honičky nebude vůbec nouze. Vzhledem k tomu, že se jedná o terminátora, bude celková akce doplněná o jisté filosofování nad tématy člověk/stroj. Doufejme, že se všichni čtyři autoři udrží obě ingredience ve správném poměru, aby při čtení nenastala tolik obávaná nuda.

Mnoho z kreslířů oplývá velice známými jmény a tuzemský čtenář se s nimi měl možnost setkat již v některém z předchozích omnibusů. Můžeme očekávat velice realistickou kresbu klasického komiksového typu, tedy hrany obtažené černou linkou, i lehce surrealistickou techniku Matta Wagnera.

Obavy jsou na místě – podaří se scénáristům vytvořit dostatečně zajímavý příběh, aby se přinejmenším vyrovnal filmového zpracování? Protože právě srovnání s ním se očekává asi nejvíce. Autoři patrně budou volit osvědčenou cestu, tedy jisté adaptace filmového scénáře, ale dle anotace se můžeme dočkat příběhů „klasických“, ale také lehce noirovou detektivkou s terminátorem v hlavní roli a zajímavou pointou.

Připravte se, za rohem už je slyšet syčení laserů a již je vidět lesk titanových zubů vyceněných v groteskním úsměvu pod rudým párem očí. Servomotory pohánějící celý dvousetkilový kolos tiše bručí, jak popohánějí vraždící stroj kupředu. Terminátor přichází.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..