Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tereza Janišová pokřtila knihu Erilian, Město Čarodějů. Ponořte se do světa kouzel!

Redakce

Redakce

18. 12. 2010

V pondělí 6. prosince se konal křest debutové knihy Terezy Janišové, Erilian, Město čarodějů v Paláci Luxor na Václavském náměstí. Na knize se jako ilustrátor podílel také Petr Vyoral, vydalo ji nakladatelství XYZ.

FOTO: Město čarodějů

Tereza Janišová: Město čarodějů

Křest knihy Terezy Janišové se konal v Paláci knih Luxor, a to jako vždy v horním patře, kousek od baru. Proto místa nebylo moc a kolemjdoucí zákazníci knihkupectví trochu rušili celkovou atmosféru. Tu naopak vylepšoval hudební doprovod kapely Unreel, která hraje irskou muziku. Tato kapela byla vybraná asi proto, že sama autorka tančí irské tance.

Tereza Janišová a její Město čarodějů

Celým křtem n provázel Jiří Tušl. Kmotry křtu byla zpěvačka a herečka Petra Černocká, kterou můžete znát z filmu Dívka na koštěti. Druhým kmotrem byl kouzelník a iluzionista Petr Kožíšek. Každý z kmotrů měl ke knížce svůj proslov, poté se dostalo na samostatný křest, resp. připití si na knihu. Dále se pokračovalo autorským čtením z právě vydané knihy:  Úryvek pojednával o večerní cestě hlavní hrdinky Kiari zpět na univerzitu, při níž se náhle ocitne v nebezpečí, ze kterého ji dostane mystické zvíře gryf se svým jezdcem.  Křest byl zakončen autogramiádou.

Tereze Janišové je teprve dvacet let a studuje architekturu, psaní se věnuje od svých sedmi let. V té době napsala svou první povídku – jednostránkovou. Po letech psaní se jí úsilí vyplatilo a nyní nakladatelství XYZ vydalo její první debut. Téměř třísetstránkovou knihu pořídíte za 199 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tereza Janišová pokřtila knihu Erilian, Město Čarodějů. Ponořte se do světa kouzel!