Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tento víkend vyrazí na dovolenou více než milion Čechů. Půjde o vrchol letošních dovolených!

O prvním červencovém víkendu zamíří do zahraničí kolem půl milionu Čechů, dalších 650 tisíc vyrazí na dovolenou po České republice. V následujících dnech se proto připravte na velmi hustý silniční provoz!

FOTO: Doprava

Připravte se na víkendové zácpy!, Zdroj: sxc.hu

Podle analýzy AČCKA vyjede tolik českých občanů na dovolenou jednak proto, že začaly prázdniny, ale také z toho důvodu, že po tomto víkendu následují dva státní svátky, tedy dny pracovního volna, díky nimž si můžou lidé dovolenou prodloužit.

Vzhledem k faktu, že 65% Čechů jezdí na dovolenou autem, bude o tomto víkendu na silnicích více aut než obvykle. Počítejte tak se zácpami, a pokud můžete, vyhněte se centrům měst a frekventovaným místům. Největší problémy budou pravděpodobně na silnicích směrem do Rakouska.

FOTO: Chorvatsko

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější destinací, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Přes něj totiž Češi cestují dál až do Chorvatska či Itálie, což jsou jedny z našich nejoblíbenějších destinací. V loňském roce vyrazila zhruba polovina Čechů na dovolenou do Chorvatska, na Slovensko nebo do Itálie. Následovaly destinace jako Řecko, Egypt, Rakousko, Turecko, Francie či Velká Británie.

Celkově loni Češi uskutečnili 10,2 milionů dovolených. Necelých šest milionů z nich bylo v tuzemsku, ostatní v zahraničí. Čísla pro letošní rok budou pravděpodobně velmi podobná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tento víkend vyrazí na dovolenou více než milion Čechů. Půjde o vrchol letošních dovolených!