Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tento týden si příjdou na své milovníci literatury i poezie

Redakce

Redakce

21. 11. 2010

FOTO: Eugen BrikciusV tento pošmourný podzimní čas přichází ta pravá chvíle pro odpolední setkání s literaturou či poezií, která vás pohladí po duši a zahřeje u srdce. Tento týden vás obohatí díla Johanese Urzidila či Karla Hynka Máchy.

FOTO: Eugen Brikcius

Měsíc autorské čtení 2010 pokračuje: Od angažovaného divadla po milostné verše

V pondělí 22.listopadu v 18:00 se v Sále Boženy Němcové na Strahovském nádvoří uskuteční čtení z díla posledního z Pražského kruhu Johanese Urzidila. V.kulturní ekumena Eugena a Zuzany Brickiusovy. Večera věnovanému tomuto poslednímu německy píšičímu literátu, se zúčastní Karol Sidon, Miloš Pojar, Arno Pařík, Karel Kraus, Zbyněk Hejda či Jiří Navrátil.

Kam tento týden za poezií?

Milostný listář Karla Hynka Máchy je tématem pásma studentů plzeňské konzervatoře a Blanky Hejtmánkové. Představí jej v městské knihovně v Plzni 23.listopadu od 18 hodin. Přijďte se zaposlouchat do milostných veršů a zapomenout tak na chvíli na pošmourný a chladný listopad!

Středeční podvečer 24.listopadu od 18:00 bude patřit opět Johanesi Urzidilovi. K příležitosti 40.výročí úmrtí tohoto pražského spisovatele připravila program Zdenka Procházková Hartmann, ve kterém bude i sama účinkovat. Místem konání je Společnost Franze Kafky, Praha 1.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tento týden si příjdou na své milovníci literatury i poezie