Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tento týden představujeme literaturu ve všech podobách, kromě té nudné

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

27. 2. 2011

FOTO: Václav Havel

Pojďte se s námi podívat, čím si můžete zpestřit následující týden. I tentokrát je z čeho vybírat.  Na LiStOVáNí knihou Václava Havla Prosím stručně si bezpochyby udělají čas všichni ti, co se rádi zamýšlejí nad složitějšími texty. Všechny, kdo neposedí ani minutu a potrpí si na interakci s pódiem, pošleme na EKG. A kdo dá přednost sklepním prostorům, ať už kvůli vínu nebo literatuře, má možnost navštívit pražský studentský klub K4.

FOTO: Václav Havel

Václav Havel, laureát Ceny Franze Kafky 2010, Foto: Pavel Plicka, Topzine.cz

Na literární koláž Václava Havla Prosím stručně zpracovanou v rámci scénického seriálu LiStOVáNí se můžete těšit 28. února na malé scéně Divadla Minor (Vodičkova 6, Praha 1). Představovaná kniha je volným pokračováním Dálkového výslechu, který je ve formě rozhovoru Václava Havla s Karlem Hvížďalou. Prosím stručně je pak koláží tří žánrů – rozhovoru, původních výňatků z instrukcí nejbližším spolupracovníkům na Hradě a deníkových zápisů z období práce na tomto textu. Nechte se překvapit, jak se s textem Lukáš Hejlík a Alan Novotný poperou.

Literární kardiogram v Arše

Na 1. a 2. března pro vás v Divadle Archa připravili Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš Literárně hudební show EKG. V těchto dnech bude věnována Lásce a Kávě. EKG se chlubí vědomým přehlížením hranic mezi žánry a generacemi. Vždy od osmi hodin tak budete mít možnost setkat se s básníky Petrem Borkovcem a Janem Kunzem a jeho Hičhaikum Projektem, prozaiky Lenku Reinerovou, Janem Nejedlým a Petrem Přibylem. Radomil Uhlíř a Franz Fekkette představí fotokomiks Lstivá Stela a chybět nebudou ani další hosté a zajímavé hudební skupiny.

V poslední pozvánce zamíříme Vzhůru do sklepů. Studentská rada Filosofické fakulty Karlovy univerzity vás 1. března od 20 hodin zve na literární večer ze stejnojmenného cyklu. Opět se jedná o komponovaný večer. Pokud vás zajímá, jak se žije spisovatelkám v Čechách, jistě vás potěší autorské čtení deníků Radky Denemarkové. Večer písničkami obohatí písničkář a publicista Michal Bystrov. Tak vzhůru do sklepa studentského klubu K4 na adrese Celetná 21, Praha 1.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tento týden představujeme literaturu ve všech podobách, kromě té nudné