Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Tento týden Praha vs Brno

Redakce

Redakce

11. 4. 2010

Tento týden bude vskutku středoevropský! V Praze se můžete setkat se můžete se zástupci literatury polské, slovenské i české. V Brně se pak bude mluvit o sociální antropologii v souvislosti s novou knihou norského autora T. H. Eriksena.

Praha Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Praha Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Na křest nové knihy Terezy Brdečkové nazvané Alhambra zve do Ústřední knihovny v Praze nakladatelství Euromedia Group – Odeon. Slavnostní uvedení knihy na trh se za přítomnosti autorky bude konat 14. dubna na galerii u nabídky poezie, vstup je zdarma. Začátek v 16.00.

 

Tereza Brdečková Zdroj: archív PEN Klubu

Tereza Brdečková Zdroj: archív PEN Klubu

Slovensko a Polsko

Ve spolupráci s Uměleckou besedou pořádá Společnost přátel PEN Klubu čtení z děl polské básnířky, nositelky Nobelovy ceny za literaturu, Wislawy Szymborské. Ze sbírek Okamžik, Dvojtečka a Tady budou číst Hana Kofránková a Vlasta Dvořáčková. Středa 14. dubna, začátek v 17.05 v malém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí v Praze.

Ve Slovenském inštitútu v Praze bude ve středu 14. dubna číst Jana Beňová ze své nové knihy Café Hyena. Román pojednávající o vztazích na bratislavském sídlišti Petržalka vydalo nakladatelství Paseka. Autorské čtení začíná v 18.00.

Beňová, Jana: Café Hyena Zdroj: archív nakladatelství Paseka

Beňová, Jana: Café Hyena Zdroj: archív nakladatelství Paseka

Brno a Praha

Norská spisovatel T. H. Eriksen vydal novou knihu s názvem Syndrom velkého vlka aneb Na okraj sociální antropologie, která se zaměřuje na lidský život a spokojenost. Antropoložka Eva Šlesingerová zasadí dílo Eriksena do odborného kontextu, a to v kulturním centru Starý pivovar v Brně, 14. dubna v 19.00.

Ve čtvrtek 15. dubna končí výstava věnovaná českému básníku a hudebníkovi Václavu Hraběti (1940-1965), údajně jedinému českému beatnikovi. Zdarma prohlédnout si ji můžete v centrální hale Ústřední knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Výstavu pořádá divadelní a filmový úsek MKP.

Ilustrační foto Foto: Eva Marková

Ilustrační foto Foto: Eva Marková

14. 4., 16.00 Tereza Brdečková: Alhambra; Praha
14. 4., 17.05 W. Szymborská: Okamžik, Dvojtečka, Tady; Praha
14. 4., 18.00 Jana Beňová: Café Hyena; Praha
14.4., 19.00 O díle T. H. Eriksena; Brno
15.4. Končí výstava o Václavu Hraběti; Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tento týden Praha vs Brno