Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tento týden máme něco pro zamilované i pro všechny, kterým chybí humor

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

23. 2. 2011

OBRÁZEK: Komiks Valentýnský svátek zamilovaných máme už za sebou, my ale doufáme, že jste zamilovaní po celý rok. Také proto jsme do mimopražských pozvánek pro tento týden zařadili autorské čtení milostné poezie. Pokud vám ale spíše schází úsměv na rtech, určitě využijte pozvání na večer plný svérázného skandinávského humoru. Ani třetí tip co do zajímavosti nezaostává. Jde totiž o autogramiádu autora originálních komiksových knih.

OBRÁZEK: Komiks

Stále oblíbený žánr, komix Zdroj: commons.wikimedia.org, Autoři: W. M. Conselman, Ch. Plumb

Začneme pozvánkou na přednášku, ale ne ledajakou. Jestli se vám zdá forma přednášky nudná, buďte si jisti, že pokud je její název Prostopášný humorista Arto Paasilinna, nudit se rozhodně nebudete. Markéta Hejkalová vám přiblíží život a dílo tohoto nejznámějšího finského humoristy, novináře a scenáristy. Neváhejte se proto vypravit 23. února od 17:30 hodin do Knihovny Jiřího Mahena (Kobližná 4, Brno), kde budete mít zároveň možnost zakoupit Paasilinnovu knihu Prostopášný modlitební mlýnek.

Milostné poezie není nikdy dost

Další pozvánka vás nasměruje do Plzně, kde se 24. února od 19:30 hodin koná pravidelné autorské čtení, tentokrát milostné poezie básníka Jiřího Vosky. Tuto a podobné kulturní dobroty vám útulná kavárna Jabloň nabízí na adrese Krátká 2, Plzeň.

Dnešní rozmanité literární pozvánky zakončíme autogramiádou. Pavel Čech bude 25. února představovat hned dvě nedávno vyšlé knihy. Dobrodružství pavouka Čendy a Dědečkové jsou komiksové knihy s nezaměnitelným výtvarnem. Pavel Čech, civilním zaměstnáním hasič, získal za svůj komiks Tajemství ostrova za prkennou ohradou v minulém roce cenu Muriel. Pro slibovaný podpis si přijďte od 18 hodin do Literární kavárny knihkupectví Academia (Náměstí Svobody 13, Brno).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tento týden máme něco pro zamilované i pro všechny, kterým chybí humor