×
TOPZINE.cz

Tento týden čte PEN Klub, Straka a Špaček

FOTO: Antonín Bajaja
Spisovatel Antonín Bajaja Zdroj: archív nakladatelství Host

První květnový týden se ponese ve znamení středečních čtení – snad aby ten týden lépe utíkal. V městské knihovně budou předčítat Straka se Špačkem, v pražském PEN Klubu bude číst Antonín Bajaja. Do Ústí nad Labem se pak můžete vydat na konferenci o J. Urizdilovi.

Antonín Bajaja Zdroj: archív nakladatelství Host
Antonín Bajaja Zdroj: archív nakladatelství Host

Ve dnech 5. – 9. května bude Univerzita Jany Evangelisty Purkyně v Ústí na Labem hostit Třetí mezinárodní konferenci o Johannesi Urzidilovi, významném pražském spisovateli, který před třiceti lety zemřel. Bližší informace získáte například na stránkách Pražského literárního domu autorů německého jazyka.

Číst nahlas

Pátý květnový podvečer chtějí svým čtenářům zpříjemnit na pobočce Korunní pražské městské knihovny, a tak zde pořádají autorské čtení básníků z knihovny Josefa Straky a Viktora Špačka. Těšit se prý můžete na recitaci drsně-melancholické moderné poezie. Začátek v 18.00, vstup zdarma.

PEN Klub Zdroj: pen.cz
PEN Klub Zdroj: pen.cz

Ve středu 5. května si můžete do Českého centra Mezinárodního PEN Klubu přijít poslechnout autorské čtení Antoníny Bajaji, a to z knihy Na krásné modré Dřevnici, jež byla nominována na Literu za prózu. Pořádáno ve spolupráci s Uměleckou besedou, uvádí Miroslav Balaštík. Začátek v 17.05.

5. 5., 18.00 Čtení: Josef Straka, Viktora Špaček, Praha
5. 5., 17.05 Bajaja, Antonín: Na krásné modré Dřevnici, Praha
5. – 9. 5. Třetí mezinárodní konference o Johannesi Urizdilovi, Ústní nad LabemDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..