Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Televizní program na Vánoce 2014 nabídne pohádky i oblíbený animák

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

24. 12. 2014

Televize je o vánočních svátcích mnohem snesitelnější než jindy. Je plná vánoční atmosféry, českých pohádek, veselých komedií, romantických filmů i roztomilých animáků. Co si z toho všeho vybrat? Zvolili jsme za vás.

FOTO: Princezna a pisar

Princezna a písař je další z řady nových štědrovečerních pohádek. Zdroj: Česká televize

S čerty nejsou žerty

Nejoblíbenější vánoční pohádkou jsou sice nejspíš Tři oříšky pro Popelku, ale co se vtipnosti týče, S čerty nejsou žerty by ji s přehledem převálcovala. Plusové body získává u diváků především díky hláškám, které za třicet let existence pohádky doslova zlidověly. Nouze ale není ani o zajímavý příběh a pro zlobivé děti trochu toho pekelného napětí.

Pohádka, která vychází z předlohy Boženy Němcové, nabízí kromě vtipu také plejádu známých tváří. Ondřej Vetchý, Petr Nárožný, Vladimír Dlouhý, Josef Kemr nebo Viktor Preiss. Peklo na každého, kdo si tohle nechá ujít!

Vysíláno: čtvrtek 25. prosince, 20:15, Prima

FOTO: Ondřej Vetchý ve filmu S čerty nejsou žerty

Ondřej Vetchý jako pekelník ve filmu S čerty nejsou žerty. Zdroj: Bontonfilm

Já, padouch

Snímek z roku 2010 patří bezesporu mezi nejoblíbenější animáky posledních let. Příběh o Gruovi, padouchovi s dobrým srdcem, jeho adoptivních dcerách a bandě Mimoňů si získal děti i dospělé po celém světě. Největší pozornost si vysloužily právě žluté potvůrky, které se pochopitelně objevily i v pokračování a příští rok budou mít dokonce vlastní film.

Já, padouch je plný zajímavých kulturních odkazů. Objeví se v něm například slavné obrazy Mona Lisa a Hvězdná noc. Některé scény připomínají záběry z jiných filmů, jako je Kmotr, Horečka sobotní noci nebo Star Trek.

Vysíláno: středa 24. prosince, 18:20, Prima

Já, padouch baví diváky všeho věku. Zdroj: Bontonfilm

Já, padouch baví diváky všeho věku. Zdroj: Bontonfilm

Princezna a písař

Písař Janek a princezna Amálka jsou pro každou legraci a šprým. Jednoho dne však nad královstvím stane temný mrak, hrad navštíví tři bohatí návštěvníci a z podezřelé krádeže jejich truhly plné drahých kamenů je obviněn právě Janek. Pokud si chce zachránit holý krk, musí z království okamžitě zmizet. Amálka ho bude brzy následovat…

O novou pohádku, kterou každoročně vysílá na Štědrý den Česká televize, se letos postaral režisér Karel Janák. Hlavní role ztvárnili Matouš Ruml a Monika Timková.

Vysíláno: středa 24. prosince, 19:00, ČT1

FOTO: Princezna a pisar

V roli krále se objeví Maroš Kramár. Zdroj: Česká televize

Někdo to rád horké

Vraťme se s Billym Wilderem do Ameriky na konci dvacátých let. V centru dění jeho příběhu stojí duo muzikantů Joe a Jarry, kteří se na útěku namaskují jako dvě ženy a stanou se součástí orchestru. Jenže ten se skládá ze samých žen, a tak je jen otázkou času, kdy se některý z hrdinů zamiluje. Poté bude teprve těžké skrývat svou skutečnou identitu.

I když je snímek starý pětapadesát let, spolehlivě pobaví i současné publikum. Zásluhu na tom má hlavně skvělý scénář a trojice ústředních aktérů, z nichž nelze nezmínit slavnou Marilyn Monroe.

Vysíláno: čtvrtek 25. prosince, 20:00, ČT2

Blonďatá diva měla štábu ruce líbat - především kvůli ní se točilo v San Diegu, aby to v průběhu své osobní krize měla blízko. Zdroj: Bonton

Blonďatá diva předvedla štábu své manýry, ale ve filmu je skvělá. Zdroj: Bonton

Vánoční prázdniny

Co takhle opravdu šílená vánoční komedie? A co teprve taková, která je opravdu povedená? Moc jich není, ale Vánoční prázdniny patří mezi ně. Hlava rodiny Clark si chce konečně užít vysněné Vánoce. Rychle se však ukazuje, že sen a realita mohou být na hony vzdálené. A že Vánoce s vlastnoručně pokáceným stromem a celou rodinou u stolu mohou být skutečná noční můra.

Americká komedie je naprosto ideální pro všechny, kterým jde z Vánoc hlava kolem. Během filmu totiž zjistí, že je mohl potkat mnohem horší scénář než půlhodinová fronta na pokladnu nebo vyprodaný kapr.

Vysíláno: pátek 26. prosince, 09:45, Nova

FOTO: Vanocni prazdniny

Co všechno se může na Vánoce pokazit, ukážou Vánoční prázdniny. Zdroj: Warner Bros.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Televizní program na Vánoce 2014 nabídne pohádky i oblíbený animák