Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Televize Nova podporuje české filmy

Jsou hned tři a Nova se na nich podílí jako hlavní partner. Tento rok se v kině i díky její pomoci dočkáme adaptace románu od Michaela Wiewegha Román pro muže, válečného dramatu Habermannův mlýn od Juraje Herze a psychologického dramatu S pravdou ven od Hřebejka a Jarchovského.

Fotografie z filmu Pelíšky od dua Hřebejk – Jarchovský

Habermannův mlýn se v těchto dnech dokončuje. Jedná se o válečný příběh z prostředí jedné vesnice v Sudetech. Původem německý mlynář se zde po osvobození záhadně ztratí a teprve po delší době vyjde na povrch, jak se vlastně vše semlelo. Film je inspirován skutečnou událostí a můžeme v něm spatřit Karla Rodena, Bena Beckera, Oldřicha Kaisera, Zuzanu Kronerovou a mnohé další.

Další spolupráce se týká autorské dvojice Hřebejk – Jarchovský, se kterou TV Nova nespolupracuje poprvé. Jejich novinka S Pravdou ven je další v řadě povedených filmů tohoto dua. Na svědomí mají například Pelíšky, Šakalí léta, Kawasakiho růži, Medvídka, U mě dobrý a Musíme si pomáhat. Jejich novinka se začne natáčet 1. září tohoto roku, premiéra se plánuje na 11. června 2011.

A v ne(poslední) řadě tu máme dlouho očekávaný snímek podle předlohy od Michaela Wiewega Román pro muže (více zde). Po předchozích adaptacích jeho knih (Účastníci zájezdu, Román pro ženy, Báječná léta pod psa) se spousta lidí jistě těší právě na tuto novinku. Děj pojednává o posezení tří sourozenců: jeden je zkorumpovaný soudce, druhý je těžce nemocný a jeho manželství se odehrává v naprostém stereotypu a ta třetí si myslí, že konečně našla toho pravého. V hlavní mužské roli uvidíme Miroslava Donutila, režie se ujme režisér filmu Bobule Tomáš Bařina.

Občan Havel

Občan Havel

TV Nova tak rozšíří sbírku filmů, na jejichž tvorbě se spolupodílela. A že jich nebylo málo. Na jejich kontě se skví i velmi známá díla. Pro příklad uvedu Šakalí léta (1993), Z pekla štěstí (1998), Kameňák 1, 2 a 3 (2002 – 2004), Non plus ultras (2004), Pánská jízda (2004), Rafťáci (2006), Obsluhoval jsem anglického krále (2007), Ro(c)k podvraťáků (2007), Medvídek (2007), Bobule (2007), Občan Havel (2008), U mě dobrý (2008), Sněženky a machři po 25 letech (2008) a spoustu dalších.

Ve vlastní produkci televize Nova natočila adaptaci bestselleru Michala Viewegha Román pro ženy (2005). Tento snímek poté získal Českého lva jako nejnavštěvovanější film roku 2005. Komedie Jana Svěráka Vratné lahve (2006), jejíž součástí byla TV Nova také, byla oceněna třemi Českými lvy a stala se druhým nejnavštěvovanějším filmem v historii ČR.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Televize Nova podporuje české filmy